SEHA – Gazprom liga: Uvjerljiva pobjeda PPD Zagreba uz dva različita lica

137

Rukometaši PDD Zagreba pobijedili su Metaloplastiku u 6. kolu SEHA – Gazprom lige 30:25, ali pri tome pokazali dva potpuno različita izdanja u dva poluvremena.

Zagrebaši su od početka ušli vrlo odgovorno, ambiciozno i čvrsto u susret i nisu ni jednog trenutka ponudili nadu momčadi iz Šapca da bi mogla do bodova u Domu Sportova. Izvrsno je funkcionirala obrana 5+1 s Davidom Mandićem naprijed. Nakon pet minuta igre, Plinari su imali tri pogotka viška. U 14-oj su prvi put pobjegli na plus četiri. Pa onda na pet pogodaka razlike u 18-oj minuti. Tada prvi i jedini put u prvom dijelu dolazi do manjeg pada u ritmu i Metaloplastika serijom 3:0 dolazi na 12:10. Ali Veselin Vujović brzo  je odgovorio minutom predaha i s osvježenjima s klupe, pa i Zagreb ima seriju 6:0 i mirnu završnicu poluvremena. Konačnih 19:12 prava je slika dominacije hrvatskog prvaka u prvih 30 minuta igre.

Još desetak minuta u nastavku Zagrebaši su djelovali nedodirljivo i onda neobjašnjivo stali. Nakon što su svoju prednost digli na plus osam 25:17, dopustili su gostima da u 57-oj stignu na samo dva pogotka manje. Imali su i napad kojim su mogli do minimalnog  zaostatka. Nije ga ekipa koju vodi Veslin Vuković iskoristila, u kontri je primila pogodak i sve je na kraju sjelo na svoje mjesto. Ali podatak da je PPD u 13 minuta zabio samo 2 pogotka, a cijelo drugo poluvrijeme 11, te da je trener Zagreba morao u tim trenucima s klupe vratiti Kristijana Bećirija i Aleksa Vlaha, koji su trebali čuvati snagu za Ligu prvaka, dovoljno svjedoči o ozbiljnosti situacije. Završilo je 30:25, čime je PPD stigao do svoje treće pobjede u tom natjecanju.

Od 13 Zagrebaša koji su se upisali među strijelce najviše su ih dali David Mandić 4/5, i Matej Hrstić, 4/6. Kod gostiju prvo ime krilo Aleksa Kljajić spet pogodaka iz pet pokušaja.

SEHA – Gazprom liga: 6. KOLO
PPD ZAGREB – METALOPLASTIKA 30:25