Liga prvakinja: Poraz Podravke i oproštaj od Lige prvakinja

62

Rukometašice Podravka Vegete doživjele su i peti poraz u Ligi prvakinja ove sezone. Na oproštaju od toga natjecanja, hrvatske prvakinje poražene su od norveške ekipe Vipers Kristianstand 34:28.

Bez dvije gotovo ključne igračice nastupila je Podravka Vegeta u posljednjem susretu skupine A. Naime, zbog lakših ozljeda sastav iz Koprivnice bio je bez najvažnije igračice u obrani Ane Debelić, odnosno bez jedne od najboljih strijelaca u Ligi prvakinja Dejane Milosavljević. I pored toga dobro su se držale prvih 17-18. minuta. Uspjele su dostići prednost Vipersa d plus tri iz 11-te minute (7:4). Ali nakon 10:10, kao da su nestale s terena i domaći sastav je serijom 9:2, pobjegao do velikih sedam pogodaka viška.  Na predah se, tako otišlo s plus sedam Vipersa (20:13).

Hrabro je Podravka Vegeta odigrala nastavak. Otvorila ga je s 1:3. Ali brzo je stigao odgovor domaćina i razlika se ponovno vratila na plus sedam. Kada bi se eventualno hrvatske prvakinje i približile na minus četiri kao, što je to bilo u 41-oj minuti, domaći je trener to prekidao minutom predaha. Zanimljivo kako je Ole Gustav Gjekstad veliki dio drugog poluvremena odigrao šest na šest, ali s dvije igračice na crti. Stoga i ne čudi da je u takvoj igri dominirala Heidi Loke. Uz sjajnu Valle Ragnhild Dahl koja izvanredno vukla kontre i tranziciju i pri tome zabila čak 11 pogodaka, to je bilo dovoljno za 18 od 34 pogotka domaćih. Najbolji strijelac kod Podravke Tsakalou Lamprini sa sedam pogodaka.

Podravka Vegeta je tako Ligu prvakinja završila s pet poraza i jednom pobjedom. Kao posljednja u skupini A nastavlja natjecanje u skupinama EHF kupa, čiji je ždrijeb 19. studenog u Beču.

LIGA PRVAKINJA: SKUPINA A, 6. KOLO
VIPERS KRISTIANSAND – PODRVAKA VEGETA 34:28