Velux EHF Liga prvaka: Mirko Alilović uništio snove PPD Zagreba

283
VELUX Champions League Season 2019/2020 HC PPD Zagreb - HC MOL-PICK Szeged 20.10.2019. Arena Zagreb, Zagreb, Croatia

Rukometaši PPD Zagreba doživjeli su novi poraz u Ligi prvaka. U desetom kolu  skupine A Zagrebaši su teško stradali u Mađarskoj, od MOL – Pick Szegeda 33:23 i ostali na sedmom mjestu ljestvice. Mađarski doprvak pak ostaje u igri za prvo mjesto.

Zagreb je opet počeo uplašeno. Obrana 6-0 je dobro djelovala, ali u napadačkom dijelu plinarima je trebalo šest minuta za prvi pogodak. Nakon što je Mirko Alilović obranio sedmerac Damiru Bićaniću, bivši hrvatski reprezentativac upisao je još dvije obrane iz tzv. čistih situacija, a kako su Zagrebaši imali i jednu tehničku pogrešku Pick Szeged se lako odvojio na četiri pogotka razlike već u 15-oj minuti. Kako je broj obrana domaćeg vratara rastao tako je Zagreb sve više zaostajao. Sedam minuta prije predaha već su bili na plus šest, ubrzo i na plus sedam koliko je bilo i na poluvremenu (14:7). Pri tome treba reći da je hrvatski prvak promašio još tri sedmerca (Horvatu i Mandiću je  obranio Alilović, a Vistorop je pogodio vratnicu). Veselin Vujović je veći dio tih 30. minuta igrao sedam na šest. Nije primio ni jedan pogodak na prazna vrata, ali nije previše ni zabila njegova momčad.

Najbolje minute u Szegedu Zagreb je odigrao početkom nastavka. Tada je briljirao Ante Gadža. Praktički je jedino on imao rješenja za čvrstu mađarsku obranu. I zabijao. U devet minuta drugoga dijela Zagrebaši su dali sedam pogodaka, baš kao i cijelo prvo poluvrijeme. Ali za nešto više nije bilo prave rotacije ili igrača s klupe koji bi donio dodatnu vrijednost. Prednost mađarskog sastava polako je rasla, i uglavnom se kretala između devet i dvanaest. A završilo je deset, jer je Carlos Pastor u završnici, svjestan da ima pobjedu , dao priliku i nekim mladim igračima da osjete Ligu prvaka. Pick Szeged je imao 65 posto realizacije, uz sedam realiziranih kontri. Zagreb se pak s 39 posto realizacije na poluvremenu digao na 58 posto.

PPD Zagreb je tako ovih deset kola Lige prvaka, odnosno prvi dio završio s jednom pobjedom i jednim remijem protiv Elveruma. Nada u prolazak osmine finala još tinja, ali ukoliko Celje sutra dobije Elverum, to će ostati samo igra matematike.

Protiv MOL- Pick Szegeda najbolji Zagrebaš bio je Ante Gadža sa sedam pogodaka. Matej Ašanin je dodao deset obrana. Kod domaćina najefikasniji Joan Canellas s pet pogodaka. Mirko Alilović je za 40-tak minuta skupio deset obrana, od kojih su tri bile sedmerci i dobrim dijelom je usmjerio utakmicu u željenom smjeru za domaćina.

LIGA PRVAKA: SKUPINA A, 10. KOLO
MOL-PCK SZEGED -PPD ZAGREB 33:23