1. HRL za žene: Bjelovar pjevajući iz Osijeka, Murvica i dalje jedina bez bodova, Sinj iznenadio Sesvete

396

Deseto kolo rukometašica obilježio je nastavak uspješne serije Bjelovara koji je odnio bodove iz Osijeka. Sinj je nanio četvrti poraz Sesvetama. Virovitica je osvojila prvi bod u gostima.

Pogleda li se konačni rezultat mnogi će reći da je Bjelovar opravdao ulogu favorita u Osijeku. Ali domaće rukometašice imaju itekako za čime žaliti. Nakon uvodnog zagrijavanja, Bjelovar u 11-oj minuti ima seriju 4:0 i bježi na 5:8. Osijek je odgovorio serijom 3:0, sasvim se približio, da bi posljednjih pet minuta odigrao kao u transu i na kraju imao prednost od plus tri, 17:14 na poluvremenu. U istom ritmu Osječanke ulaze u nastavak. Tako su u 36-oj minuti imale velikih plus šest 21:15. Ali kao da su same bile žrtve tog tempa. U 45-oj Bjelovar stiže do izjednačenja 23:23. Slijedi serija pogodak za pogodak. Dramatična završnica ipak pripada gošćama, koje u 57-oj odlaze na 30:32. Onda imaju 31:33 i igračicu manje. Dora Lacković ne uspijeva realizirati sedmerac za domaće. Iz novog pokušaja uspješna je bila Petra  Jeršek. Uz sve to 20. sekundi prije kraj Magdalena Brkić brani Bjelovarkama sedmerac i nudi priliku Osijeku za remi. Ali ništa od toga, nespretne su domaće rukometašice jer im lopta bježi u aut i tu je bio kraj. Po osam pogodaka za domaće dale su već spomenute Dora Lacković i Petra Jeršek. Ukupno 15 obrana domaćih, 13 gostujućih vratarki. Osam pogodaka Josipe Mamić kao najboljeg strijelca Bjelovara.

Sličan triler gledatelji su mogli vidjeti i u Pločama. Nakon dobrog otvaranja domaćih, slijedi serija tehničkih pogrešaka i Virovitica polako preuzima kontrolu nad rezultatom. Na predah tako odlazi s četiri pogotka prednosti 16:20. Ali uporne rukometašice Dalmatinke uspijevaju stići čak pet pogodaka zaostatka iz drugog dijela i povesti 29:28. I onda ponovno ulaze u niz pogrešaka pa Virovitica u posljednjoj minuti ima dva pogotka viška. I to su domaće stigle, s tim da su posljednji izjednačujući pogodak Magdalene Žderić postigle doslovno u posljednjim sekundama. Uz nju i Andrea Klarić od domaćih postigla je sedam pogodaka. Čak 17 obrana imala je Andrijana Vlatka Jelčić. Kod gošći prvo ime čudesna Maja Kožnjak s 12 pogodaka. Tamara Hudoletnjak je dodala 10.

Umag nije imao težak posao s Murvicom. Nakon 4:1, i 8:4, rutinski su privele prvo poluvrijeme kraju s 15:10. U nastavku su domaće imale i sedam pogodaka razlike. Završilo se s plus četiri. Ana Jajčević dala je svoj doprinos s devet pogodaka Umaga, a Antonela Kalčić sa sedam bila je najbolja u redovima Murvice.

Sinjanke su priredile najveće iznenađenje kola. Nakon dosta izjednačenog prvog poluvremena u kojemu su domaće imale plus dva nakon 30 minuta igre, do konačnog sloma Sesveta došlo je sredinom drugog dijela. Tada je domaći sastav pobjegao na plus pet 21:16, i to je uspio održati do kraja. Marija Hrgović -Tomić bila je uobičajeno najpreciznija kod domaćih sa šest pogodaka. Šest je doduše postigla i Matea Mažurin, ali je za to trebala deset udaraca. Bernarda Čalušić i Petra Dičak bile su najbolje u gostujućem sastavu s osam, odnosno sedam pogodaka.

Zrinski je vodio veliku borbu s rukometašicama iz Dugog Sela. Već u prvom dijelu imale su gošće šest pogodaka razlike 9:15. Ali su Zrinjskice uspjele do poluvremena doći na sami minus jedan, 15:16. Još jedanaest minuta trebalo im je u nastavku da povedu 21:20. U 45-oj već su imale plus tri i do kraja više nisu ugrozile tu svoju prednost. Po 13 pogodaka dale su Lea Vukojević i AnaMaria Gavrić (ili 26 od 34 Zrinskog). S devet pogodaka Josipa Bebek bila je najbolja u redovima Dugog Sela.

Deseto kolo zatvorile su Koka i Split 2010. Bodovi su očekivano ostali u Varaždinu. Prvu veću prednost domaće imaju u 16-oj minuti 10:6. Na poluvremenu je već 18:13. Ni jednog trenutka u nastavku nisu Splićanke ozbiljnije zaprijetile. Dapače domaće su u 49-oj imale deset pogodaka razlike 31:21. Sjajna je bila Ivana Dežić s devet pogodaka kod Koke. Sara Šopar imala je 13 obrana. Među Splićankama, najbolja Klara Rubić sa sedam pogodaka.

1. HRL ZA ŽENE: 10 KOLO
    ŽRK OSIJEK –ŽRK  BJELOVAR 32:33
    DALMATINKA – 1234 VIROVITICA 34:34
    UMAG – MURVICA 29:25
    SINJ – SESVETE AGROPROTEINKA 30:23
    ZRINSKI -SUGO SELO 55 34:31
    KOKA – SPLIT 2010 35:29
    PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA (18.12.2019)