Paket 24 Premijer liga: Podjela bodova u Poreču, Rijeci i Sesvetama, Varaždin do prvog slavlja u gostima

504

Deseto kolo Paket 24 Premijer lige igralo se u tri različita dana. U derbi susretu Poreč i Gorica odigrali su neodlučeno, baš kao i Zamet i Spačva. Velike bodove odnio je Varaždin iz Bjelovara, koji čini se trese malo veća kriza. Dubrava je propustila veliku priliku za slavlje u Sesvetama.

Varaždinci su bili silno željni uzvratiti Bjelovaru za poraz u prvom kolu, nakon kojega je odstupio trener Alan Belko. I uspjeli su u potpunosti. Vodili su od početka do kraja. Nakon plus sedam na poluvremenu (12:19), gotovo bi se moglo reći da su već tada riješili pitanje pobjednika. To je peta pobjeda Varaždina ove sezone, ali prva u gostima i zato im je posebno draga. Bjelovar je pak doživio četvrti poraz u nizu i ozbiljno je uzdrman. Zanimljivo je spomenuti da su trojica vratara Varaždina ima zajedno 15 obrana, a trojica domaćih samo četiri. Jurica Vidačak sa sedam pogodaka prvi strijelac gostiju, kod domaćih najefikasniji Stipan Šimunović s pet.

Derbi u Poreču očekivano donio je mnogo uzbuđenja. Prvi dio pripao je domaćinu, drugi gostima. Imao je Poreč 4:1 u 5-oj minuti, pa 13:8 u 25-oj, a na poluvremenu velikih 15:10. Ali nije izdržao. Gorica je odigrala fantastičnih 30 minuta u nastavku. U 37-oj već je bila na minus jedan (16:15). Četiri minute poslije vodili su 17:18. Sredinom drugoga dijela pobjegli su na plus tri 17:20. Ali je onda Poreč odgovorio serijom 3:0 i sve vratio na početak. Ivan Filipović je svojim petim pogotkom postavio konačnih 25:25. Uz Matiju Rađakovića koji je također zabio pet on je bio najbolji u domaćim redovima. Kod Gorice devet pogodaka izvanrednog Davora Ćavara uz samo jedan promašaj.

Nakon boda u Dubravi u prošlom kolu Zamet je silno želio pobjedu koja bi ga lansirala u gornji dom ljestvice. Ali nešto se pitalo i iskusnu Spačvu. Oni su vodili veći dio prvog poluvremena. Tek pred kraj Zamet je okrenuo rezultat i na predah otišao s 15:14. Domaćin je držao prednost sve do pet minuta prije kraja. U jednom trenutku imali su četiri pogotka viška, ali nisu izdržali. Uporni gosti malo po malo topili su prednost i tri minute prije kraja došli do 26:26, što je na kraju bio i konačni ishod. Tin Tomljanović s osam pogodaka prvo ime Zameta. Kod Spačve sjajan Dario Raguž s devet pogodaka iz isto toliko pokušaja.

Umag je dosta lako i uvjerljivo pobijedio Dubrovnik. Domaćin je otvorio utakmicu sa 6:0. Uz samo jedan manji pad 8:3, održao je to, i povećao prednost do poluvremena koje je završilo s 19:12. Nikakve neizvjesnosti nije bilo u nastavku. Razlika se samo povećavala do  rekordnih plus deset minutu prije kraja. Čak 13 domaćih igrača bilo je među strijelcima. Gabriel Buvinić s osam je rekorder. Kod Dubrovčana šest pogodaka Marino Gabrieri.

Kolo su zatvorili susjedi Sesvete i Dubrava. I svakome je pripao po bod. Za onim drugim više može žaliti Dubrava jer je vodila veći dio susreta. Najčešće je ta prednost bila dva ili tri pogotka. Tako je bilo i na predahu 12:15. Ali Sesvete su u drugom dijelu digle svoju igru i u jednom trenutku čak i povele 16:15. Ipak vrlo brzo ta je prednost nestala i Dubrava je u posljednjih deset minuta ušla s plus tri 20:23. Ali  nije to uspjela sačuvati. Malo previše su žurili s realizacijom i domaćin je to iskoristio. U posljednje dvije minute Domagoj Grahovac je kod rezultata 25:26 obranio udarac Leona ŠtrbadaFilip Vučelić ne uspijeva pogoditi za plus dva i Sesvete imaju 55 sekundi za posljednji napad. I uspijevaju u posljednjoj sekundi uputiti udarac i pogoditi vrata Dubrave za konačnih 26:26. Djelo je to Darka Mršića. Sa šest pogodaka Marko Tarabochia bio je najbolji u domaćim redovima. Kod Dubrave sedam pogodaka Ante Ivankovića.

PAKET 24 PREMIJER LIGA: 10 KOLO
BJELOVAR – VARAŽDIN 1930 23:34
POREČ  – GORICA 25:2
MRK ZAMET – SPAČVA VINKOVCI 26:26
MRK UMAG – DUBROVNIK 40:32
MRK SESVETE – DUBRAVA 26:26