1. HRL za žene: Kolo iznenađenja, prvi bodovi Murvice

476

Dvanaesto kolo rukometašica spustilo je djelomično zastor na ovu polusezonu. Djelomično jer se još moraju odigrati neki zaostali susreti. Ali za većinu lige počinje zimski predah. A kraj je bio baš uzbudljiv, s nekoliko velikih iznenađenja.

Podravka Vegeta je premda bitno oslabljena s lakoćom ostvarila i desetu pobjedu u desetom nastupu. Ceh je ovoga puta platila mlada ekipa Splita 2010. Sve je tu bilo jasno nakon desetak minuta igre kada je domaći sastav poveo 7:3. Na poluvremenu je već bilo velikih 24:9. I rasla je ta razlika u drugome dijelu sve do konačnih plus 20. Sjajna Magdalena Ećimović upisala je 17 obrana. Prvi strijelac Podravke bila je pak Korina Karlovčan sa sedam pogodaka. Kod gošći, četiri igračice po tri pogotka.

Lokomotiva je na sličan način riješila oslabljeni Zrinski u Čakovcu. Domaće su naime bile bez čak četiri gotovo udarne igle: Gavrić, Žvorc, Resman i Car. Krenule su gošće s 1:8. Pa do predaha zabile još osam (11:16). Serijom od devet pogodaka za redom na početku drugoga dijela odjurila je Lokomotiva na nedostižnih 11:25, i ostvarila 11-tu pobjedu. I sada mirno čeka veliku obračun s Podravkom, 18. prosinca. Po sedam pogodaka postigle su Josipa Kaselj i Stela Posavec kod zagrebačke ekipe. Prvi strijelac u domaćim redovima Lea Vukojević s osam pogodaka.

Sinj je priredio jedno od najvećih iznenađenja prvoga dijela sezone. Bjelovar je sve do posljednjeg kola držao priključak s vodećim dvojcem Lokomotiva -Podravka, uz samo jedan poraz u Zagrebu. Početnih 4.1 u nepune dvije minute bilo je upozoravajućih za gošće. Onda su se gošće malo stabilizirale, ali prednost Sinja nikako nisu uspjele dostići. Dapače opet su jako popustile u završnici prvoga dijela i zaostale s pomalo nevjerojatnih 20:14.Jasno je da su domaće igračice na krilima te prednosti letjele terenom u drugom dijelu. Bjelovarke su se probudile sredinom nastavka, došle na minus jedan 23:22, ali ne i do izjednačenja ili vodstva. Ono je ostalo do kraja na strani Sinjanki koje su tako ostvarile svoju šestu pobjedu i s pedeset posto učinka u ligi idu sretne i zadovoljne na  zimski predah. Čak 11 pogodaka dala je Matea Mažurin kod domaćih. U gostujućim redovima najbolja Josipa Mamić s devet pogodaka.

Osijek je uspio ispuniti plan za ovu jesen. Silno su naime domaće željele sezonu zatvoriti pobjedom nad Kokom i pobjeći u sredinu ljestvice. Na početku susreta, prednost je bila na strani Varaždinki. U 13-oj minuti ona seli na stranu domaćih i ostaje tu do kraja. Nakon prvoga dijela bila je plus tri, 15:12. Dosta neizvjesnosti donio je nastavak. Ali Koka ni jednog trenutka nije mogla do izjednačenja. U završnici susreta Osijek je čvršći, raznovrsniji i gošće su u 52-oj zaostajale pet pogodaka 26:21. U takvoj situaciji trebalo je samo rutinski privesti susret kraju. Petra Jeršek prvo ime domaćih sa sedam pogodaka iz sedam pokušaja. Kod Koke prvo ime Katarina Mrazović s devet pogodaka.

Umag je pomalo neočekivano izgubio od 1234 Virovitice i malo pokvario dojam inače solidne sezone. Virovitičanke su prvi put povele u šestoj minuti 4:5. Malo tko je očekivao da će prednost uspjeti sačuvati do kraja. Na poluvremenu je bilo 14:16. Nakon deset minuta igre u nastavku već su imale plus pet 21:26. Umag je, međutim u 52-oj uspio izjednačiti na 30:30, ali ne i povesti. U igri pogodak za pogodak do kraja gošće su mudro čuvale minimalnu prednost i na kraju stigle do svoje treće pobjede ove sezone, druge u gostima. Čak 15 pogodaka od 35 za domaće dala je Ana Jajčević. Kod gošći ponovno sjajan duo Maja Kožnjak (8) Tamara Hudoletnjak (12). Osam je dodala i Ivana Kirin što je njezin osobni rekord ove jeseni .

Murvica je dugo čekala svoje prvo slavlje u ovoj polusezoni. I dočekala ga na kraju balade u posljednjem kolu jeseni. S 32:29 pobijedila je Dugo Selo i izbjegla nulu pored svoga imena na ljestvici. Osam izjednačenja imale su gošće u početnoj fazi utakmice. Kada je Murvica u 19-oj otišla na plus tri (12:9), čini se da je konačno počela vjerovati, da je to njezina večer. Na predahu su rukometašice iz Crikvenice imale također tri pogotka viška (18:15). Onda su se u nastavku sasvim opustile i na gošće držale dna udaljenosti s koje nije postojala realna opasnost u preokret. Jedanaest pogodaka postigla je Antonela Kalčić. Isto toliko obrana imala je Sara Mandekić. Kod gošći prvo ime Valentina Čamber.

Uz Lokomotivu i Viroviticu još je sastav Sesvete Agroproteinke slavio u gostima u ovome kolu. One su pobijedile Dalmatinku i gurnule je u društvo najugroženijih. Kvalitetnije, raspoloženije i raznovrsnije gošće vodile su od početka do kraja. Plus četiri imale su na poluvremenu (12:16). najveća prednost bila je pet pogodaka. Domaće ni jednoga trenutka u drugom poluvremenu nisu bile u prilici za preokret. Magdalena Žderić s osam pogodaka bila je njihov najbolji strijelac. Isto toliko kod Sesveta dala je Petra Dičak. Jedan manje zabila je Dora Lukić.

1.HRL ZA ŽENE: 12. KOLO
PODRAVKA VEGETA – SPLIT 2010 38:18
ZRINSKI – LOKOMOTIVA 18:38
SINJ – BJELOVAR 33:29
OSIJEK – KOKA 30:26
UMAG – 1234 VIROVITICA 35:37
MURVICA – DUGO SELO 55 32:29
DALMATINKA – SESVETE AGROPROTEINKA 26:30