SEHA – Gazprom liga: Poraz kao pobjeda za Nexe koji ide u četvrtfinale

89
SEHA League handball match Vojvodina - Nexe, SC Slana Bara, Novi Sad, Serbia, 02.09.2019, Mandatory Credit © Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Rukometaši Nexea izgubili su uzvratni susret nokaut faze SEHA – Gazprom lige u Bitolju od Eurofarm Pelistera 24:22. Ali bez obzira na to, prošli su dalje i u četvrtfinalu će igrati protiv Vardara. Nexe je naime, prvi susret dobio 23:20.

U paklenoj atmosferi dvorane u Bitolju, bolji početak od onoga kakav su imali rukometaši Hrvoje Horvata gotovo da nisu mogli zamisliti. Nakon samo šest minuta igre imali su 1:4. I uspjeli su sve do sredine prvoga dijela držati prednost od dva ili tri pogotka. Onda domaćin pojačava igru u obrani, Našičani ulaze u seriju tehničkih pogrešaka, malo se razbranio i Nikola Mitrevski i počinju prvi problemi za hrvatskog doprvaka. Od 3:6, makedonski predstavnik serijom 4:0 prvi put dolazi do prednosti u 17-oj minuti. I tu ne staje. Dapače, sve je agresivniji, precizniji u napadu i malo po malo do predaha uspijeva otići na plus tri 13:10. Pokušavao je trener Nexea brojnim rotacijama pronaći raspoloženu šestorku u napadu, ali kako je bio bez ljevaka, nikako nije uspijevao pratiti ritam domaćina.

Nexe je u nastavak ušao s do kraja riskantnom igrom sedam na šest. Od toga nisu odustali ni u trenucima kada su praktički zbog klasičnog nokauta Martina Velkoskog, koji je uz sve to prošao i bez isključenja, do kraja susreta ostali bez Marija Tomića koji je završio u bolnici. Eurofarm Pelister koji odnedavno vodi bivši hrvatski izbornik Željko Babić, taj je svojevrsni šok gostiju dobro iskoristio i već u 35-oj minuti imao potrebna četiri pogotka razlike (14:10). I držali su ih sve do 13-te minute prije kraja. Onda počinje lagana kriza tresti domaći sastav, a na drugoj strani progovara iskustvo Nexea. Mirno, strpljivo, vrlo često  na rubu pasivnog napada iscrpljivali su domaću obranu i pogađali. Uz sjajnog Morena Cara na vratima (ukupno je imao 11 obrana), ali su mnoge bile iz čistih prilika makedonske momčadi, precizni su bili vanjski pucači Tomislav Severec i Janko Kević, ali i krila Albin Eter i Fran Mileta. U 54-oj Nexe je tako stiglo do izjednačenja 21:21. U tom trenutku to je, značilo da mogu izgubiti s tri pogotka razlike jer su postigli više u gostima od Eurofarma. Ali naravno da nisu željeli ući u takav rizik. Mudro su odigrali završnicu, i premda su na kraju poraženi imali su pravo na pobjednički ples.

Prvi strijelac u domaćim redovima bio je naš Lovro Jotić s pet pogodaka. Kod Nexea isto toliko Tomislav Severec.

U četvrtfinalu Nexe sada čeka Vardar koji ima velikih problema s osipanjem momčadi zbog financijske situacije i veliko je pitanje u kakvom će sastavu doći u Našice. Prvi susret na rasporedu je 07./08. ožujka, uzvrat 14./15. ožujka.