Hrvatska porazom od Švedske zauzela šesto mjesto na Svjetskom prvenstvu

0
6

Hrvatski rukometaši su porazom od Švedske 28-34 završili svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj.

Igrači Line Červara od početka nisu uspjeli pohvatati brzi ritam kojeg su nametnuli Šveđani. Igrali smo bez Domagoja Duvnjaka,a veći dio utakmice priliku su dobili i igrači koji su imali skromniju minutažu.

Početak utakmice obilježili su pogotci Lukasa Nilssona koji je čak četiri puta dalekometnim udarcima probio našu obranu. Vrlo brzo je hrvatski izbornik pozvao minutu odmora, a naši su potom zaigrali odgovornije, iako su tehničke pogreške bile presudne što smo na odmoru zaostajali 13-16.

Nastavak nam nije donio priliku da se ozbiljnije približimo. Momčad Kristjána Andréssona dominirala je atraktivnim akcijama, polukontrama nakon naših promašaja, a na vratima nas je svojim obranama uspješno spašavao Ivan Stevanović.

U susretu koji je odlučivao o petom mjestu istaknuli su se Niclas Ekberg sa šest pogodaka, dok je hrvatski napad predvodio Luka Stepančić s pet uspješnih pogodaka.