Sjajan euro vikend naših klubova

0
10

Dva nastupa, dvije pobjede hrvatskih europredstavnika kao najava nadamo se velikog ”proljeća”, imali smo prošloga vikenda – Grundfos Tatabánya – Nexe 27:28 u prvom kolu EHF Kupa, te PPD Zagreb – Skjern 32:29 u 11. kolu Lige prvaka.

Rukometaši Našica u petak su u dramatočnoj završnici kakvu valjda samo rukomet može ispisati, pobijedili trećeplasiranu momčad mađarskog prvenstva i upisali prve bodove na početku natjecanja u skupini Kupa EHF-a. Zeleni su bili ”zeleni” 58 minuta – toliko je tajalao vodstvo domaćina. U jednom trenutku prvoga dijela Mađari su imali šest pogodaka viška (12:6), a u nastavku pet (20:15), međutim uporna momčad Hrvoja Horvata nije klonula duhom niti jednog trenutka. Sjajnom obranom kojoj se u drugom dijelu priključio i Moreno Car, Gromovi su žestoko odgovorili na izazov Tatabánye, te polako topili njihovu prednost i u 58. minuti stigli do izjednačenja 27:27. Mađarski je sastav u posljednju minutu ušao s napadom ali ga nije realizirao jer je na vratima Nexea fantastično reagirao Car. 15-ak sekundi ostalo je gostima da pokušaju stići do pobjede i to su napravili na briljantan način solo akcijom Patrika Lebana tri sekunde prije kraja koji je zabio za konačnih 28-27. Uz sjajnog Gadžu šest njegovih pogodaka, većinom u drugom dijelu, šest je dao Jelinić a po četiri Šipić i Zrnić. TSV Hannover – Burgdorf je u drugom susretu te skupine pobijedio Eurofarm Rabotnik 24:21. Upravo će bundesligaš biti sljedeći suparnik Nexea 16. veljače u Našicama.

Zagrebaši su u Areni pobjedili Skjern 32:29 i skočili na diobu trećeg mjesta skupine B Lige prvaka, odnosno na korak do prolaza u 1/8 finala. U prvih 30 minuta bilo je to taktičko – šahovsko nadmudrivanje, a onda je PPD eksplodirao u nastavku. Serijom 3-0 odvojili su se od Danaca i polako dizali svoju prednost, da bi sedam minuta prije kraja imali +7 (30:23). Pokušavali su Danaci igrom 7-6 ući u maksimalni rizik ali je Zagreb to rješavao čvrstom obranom i kažnjavao svaku njihovu pogrešku. Briljantan je bio Ivan Sršen s devet pogodaka, šest je dodao Mandić, po tri Burić, Jotić, Horvat i Potočnik. Porazom Celja od Szegeda 28:29, te neočekivanim slavljem Motora protiv Flensburga 28:26, PPD Zagreb je nakon 11. kola došao u priliku da pomrsi račune mnogima. Sljedeće nedjelje Zagreb gostuje u Parizu, a onda slijedi ključni okršaj s Flensburgom za ostanak u gornjem domu te skupine.