Zagreb osigurao bod protiv Szegeda, Nexe doživio prvi poraz protiv Rabotnika

0
14
Velux EHF Champions League 2018/19, HC PPD Zagreb vs Skjern Handbold in Arena, Zagreb, Zagreb 10.02.2019. Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Rukometaši PPD Zagreba remizirali su u sklopu 14. kola Lige prvaka s Pick Szegedom 26:26, te se vraćaju s osvojenim bodom i šestim mjestom u skupini B koje ih vodi u osminu finala i utakmicu s Vardarom.

Sjajnu utakmicu odigrali su Zagrebaši protiv MOL Pick Szegeda, te još jednom potvrdili svoju kvalitetu, iako su bili bez dva jaka oslonca – Jotića i Šušnje. Domaćin je nešto bolje otvorio utakmicu predvođen Bombačem, Zhitnikovom i Bodom, no Zagreb nije dozvolio da se odvoje više od +2 (9:7). Do predaha uspjeli su se hrvatski prvaci u potpunosti vratiti u igru i na predah otići s 14:14.

U nastavku, RK Zagreb bolje otvara drugo poluvrijeme i vezanim golovima Sršena i Mandića, Zagreb bježi na +2 (15:17). No, raspoloženi Bombač i Zhitnikov vraćaju Pick Szeged u vodstvo (20:19), no ne zadugo jer Sršen vraća Zagrebu novu prednost u 52. minuti (21:23). Međutim, pred kraj utakmice, domaćini su se vratili u vodstvo ali sjajni David Mandić zabija dva gola za redom i 20 sekundi prije kraja je 26:26. Zadnji napad za pobjedu, domaćin nije iskoristio jer je Bombačev pokušaj blokirao Josip Vekić.

U redovima Zagreba najefikasniji je Mandić s osam i Sršen sa šest pogodaka, dok su se Bombač sa šest i Zhitnikov s pet pogodaka istaknuli u redovima Pick Szegeda.

Parovi osmine finala Lige prvaka su:

Sporting – Veszprem

Wisla Plock – MOL Pick Szeged

Meshkov – Flensburg

Motor – Vive Kielce

RN Loewen – Nantes

Direktni prolazak u 1/4 finale osigurali su pobjednici skupina A i B, Barcelona i PSG.

U 4. kolu skupine B EHF Kupa, Nexe je u gostima poražen od Eurofarm Rabotnika 28:29 i sada im treba pobjeda protiv Tatabanye za potvrdu osvajanja prvog mjesta i siguran prolazak u četvrt završnicu Kupa.

RK Nexe je u Bitoli prvi puta ove sezone bio ispod uobičajeno visoke razine igre. Doživio je poraz od posljednje momčadi skupine ali je sačuvao vodeću poziciju koja ih još uvijek može odvesti u 1/4 finalnu završnicu EHF Kupa. Domaćin je bolje otvorio utakmicu i Nexe je prvi pogodak postigao tek u 12. minuti. Domaćin je na krilima bučne podrške s tribina kontrolirao susret od početka do kraja. Rabotnik je u prvom dijelu imao četiri pogotka viška (11:7). U 24. minuti, Nexe dolazi do izjednačenja i do predaha se igra gol za gol, no nekoliko pogrešaka pred kraj, dovode do rezultata 14:12 za Rabotnik.

Serijom domaćina i pogreškama igrača Nexea, Rabotnik ide na +5 (20:15) početkom drugog poluvremena, a nedugo nakon toga i na čak +7. Međutim, Nexe smanjuje razliku na 21:23 ali Rabotnik ipak uspijeva ponovno otići na +4. Utakmica završava pobjedom Makedonaca 29:28.

Ante Gadža je s devet pogodaka bio prvo ime Nexea. Tomić je zabio pet, a Šipić četiri pogotka, dok je kod Rabotnika Stjepanović imao sedam i Ostroushko šest pogodaka.