Nexe se oprostio od 1/4 finala EHF Kupa

0
2

Rukometaši Nexea oprostili su se od Europe za ovu sezonu. Premda im je za 1/4 finale EHF Kupa i ponavljanje prošlogodišnjeg rezultata bio dovoljan i bod, ipak su poraženi od Hannovera 22:32 (14:9), čime su završili svoje europsko putovanje za ovu sezonu. Nakon tri kola i tri pobjede, rukometaši Nexea bili su na korak do nokaut faze. No nažalost, serijom od tri poraza velika je želja otišla u nepovrat.

Imali su rukometaši Hrvoja Horvata izvrsno otvaranje. Uz tri obrane Morena Cara u samo tri minute te uz dobru realizaciju, poveli su 3:2. No onda su počeli raditi greške. Nasjeli su na čvrstu i agresivnu obranu domaćina koja ih je navlačila na sredinu, a tu su do izražaja svojom snagom dolazili Joshua Thiele i Ilija Brozović. Ako bi nešto i pobjeglo njihovom bloku, tu je bio sjajni Martin Ziemer na vratima. Serijom 4:0 domaćin ubrzo bježi na 6:3 i mirno kontrolira prvo poluvrijeme. U jednom su trenutku u 27. minuti imali i +7 (14:7). S dva pogotka u nizu, Nexe do kraja prvog dijela ipak malo smanjuje razliku i na predah se odlazi s rezultatom 14:9.

Solidan je bio i ulazak u drugo poluvrijeme. S dva pogotka dolaze na 15:11 i činilo se hvataju priključak. No, serijom pogrešaka, loših ideja u napadu te radi sjajnih obrana domaćeg vratara, Hannover uskoro odlazi na pomalo nevjerojatnih 20:13 ali ipak nisu stali. Ukupnom serijom 8:0, uskoro imaju i +12, pa i 14 pogodaka viška. Ipak, rukometaši Nexea uspjeli su smanjiti razliku i utakmica završava pobjedom Hannovera 32:22.

U redovima Nexea istaknuo se Moreno Car sa 16 obrana, dok je Saša Barišić Jaman imao pet postignutih pogodaka. S druge strane, u redovima domaćina, najefikasniji je bio Timo Kastening s deset, a prati ga Cristian Ugalde Garcia s osam postignutih pogodaka.

Nakon nepotpunog 6. kola, pet je sudionika 1/4 finala – Füchse Berlin, Saint Raphael, TSV Hannover – Burgdorf, Grundfos Tatabanya KC i Porto. Šesta momčad bit će poznata tijekom vikenda, dok će Kiel ići direktno na Final4. Najslabiji drugoplasirani sastav, ostati će bez četvrt finala EHF Kupa.