Završnica Prvenstva Hrvatske za kadetkinje

682

Umag je i ove godine domaćin završnica Prvenstva Hrvatske, a sezonu su otvorile kadetkinje. 12 ekipa kroz tri dana borit će se za naslov prvakinja.

Zamet – Umag 25:16 (11:10)

Prvi dan natjecanja otvorile su igračice Zameta i Umaga. Prvi dio označila je izjednačena igra, a nakon isteka 30. minute bilo je 11:10 za Zamet. U drugom poluvremenu Umag je nešto pao u igri, Zamet je to iskoristio i stvorio nekoliko golova prednosti da bi na kraju slavio 25:16. Najbolja je kod Zameta bila Elena Mršić sa šest golova, dok su po njih pet imale Nika Pleše i Nika Bukvić. U redovima Umaga najefikasnija bila je Nikolina Nushi s osam pogodaka, a pet je dodala Iva Popović.
Statistika

Sesvete – Ivanić 13:19 (4:9)

Ekipa Ivanića snažno je otvorila utakmicu i nametnula svoj tempo igre pa je tako i vodila gotovo svih 20 minuta prvog dijela i na odmor otišla s +5 (9:4). Početkom drugog poluvremena Sesvete su krenule u lov i gotovo sustigle Ivanić, ali na vratima ”gostiju” probudila se Ivanković i pomogla suigračicama da se nanovo odvoje i na kraju upišu slavlje sa šest pogodaka više (19:13). Ivanić su do prva dva boda vodile Ana Malec i Tina Barišić svaka s po četiri gola, a na suprotnoj strani istaknule su se Ana Grlić i Mia Bošnjak također svaka s po četiri pogotka.
Statistika

Podravka – Lokomotiva 16:8 (7:5)

Zagrebačke Lokosice i podravske Kokice priuštile su prvo poluvrijeme s mnogo obrana pa je tako i prvi pogodak stigao tek u četvrtoj minuti. Iako su ekipe bile gotovo izjednačene, na odmor je s +2 ipak otišla Podravka. U drugom poluvremenu koncentracija Lokomotive nije bila visoka pa su bile bez gola gotovo deset minuta. Podravka je to iskoristila za seriju pogodaka i pobjegla na +8 da bi na kraju slavila 16:8. Tena Petika, Lea Franušić i Klara Petričević bile su najbolje kod Podravke svaka s po četiri gola, dok su kod Lokomotive najbolje bile Rea Banić i Lara Miholić koje su protivničku mrežu zatresle tri puta.
Statistika

Split 2010 – Osijek 16:24 (7:8)

U drugoj utakmici skupine B Osijek je protiv Splita boljom igrom u drugom poluvremenu uzeo dva boda. Split je igrao uz bok protivnicama na početku, ali kako je vrijeme odmicalo Osječanke su pokazale položeniju igru. Split je nanizao tehničke greške pa je tako u 35. minuti zaostajao s pet golova (16:21). Osijek je po posljednjem sučevu zvižduku upisao slavlje s +8 (24:16). Talia Batrnek sa sedam i Ema Guskić sa šest pogodaka vodile su Osijek do slavlja, a kod Splita najbolja je bila Sara Sabljić s osam zgoditaka.
Statistika

Trogirka – Bjelovar 12:15 (4:9)

Rukometašice Bjelovara od prve minute su imale vodstvo, ali u drugom poluvremenu Trogirka je krenula borbeno i stigla na samo minus dva. Dobru ulogu imale i u obje vratarke, a sredinom drugog dijela susreta Bjelovar ponovno pojačava tempo i s nekoliko uzastopnih golova pobjegao je na +5 (14:9). Pred kraj utakmica Trogirka je upregnula i do posljednjeg sučeva zvižduka smanjila zaostatak te je konačan rezultat bio 12:15. Tijana Teklić, Lucija Starčević i Lucija Ivanda s po četiri gola bile su najefikasnije kod Bjelovara, a kod Trogirke najbolja je bila Marijeta Piteša s pet postignutih golova.
Statistika

Dalmatinka – Tvin 14:16 (7:4)

Nakon dobrog prvog poluvremena i vodstva, rukometašice Dalmatinke su potpuno drugačije ušle u drugi dio i punih deset minuta bile bez gola. S druge strane Tvin je iskorištavao svaki napad te u 30. minuti preko Lorene Hrvoić izjednačio na 7:7. Dalmatinka je sa svakim napadom pokušavala se ponovno odvojiti, ali nikako nije pronalazila put do mreže i svaki promašaj Tvin je kaznio pogotkom. Ekipi iz Virovitice pomogla je i raspoložena vratarka stoga je Tvin u posljednjih pet minuta ušao s +3 (11:8). Kraj je označila velika borba između dvije ekipe, ali na kraju slavlje je otišlo Tvinu koji je slavio 16:14.
Statistika

ŽRK ZAMET: Lucia Ivakic, Nika Pleše, Lea Polić, Elena Mršić, Arijana Babić, Katia Skokandić, Laura Jurišević, Sara Krizmanić, Nika Vukelić, Mia Kapović, Nika Bukvić, Antonela Močibob, Allsu Đuzel, Irina Blažić, Noel Nikolić, Adela Hodžić. Stručni stožer: Robert Lukić, Edo Šmit i Marinko Anić

ŽRK UMAG: Eni Jamnik, Simona Selar, Monika Pratljačić, Ariana Kernjus, Leonarda Bardić, Klaudija Gjini, Dora Brkljača, Lucija Blašković, Nikolina Nushi, Foška Klisović, Korina Matković, Renee’ Posavac, Iva Radizlović, Iris Pratljačić i Iva Popović. Stručni stožer: Krunoslav Pratljačić i Vojislav Vujić.

RK SESVETE: Mia Tupek, Mihaela Bešen, Gabriela Rezić, Petra Lovrenčević, Mia Bošnjak, Antonija Rivić, Ana Marija Bikić, Mia Brkić, Veronika Mamić, Katarina Glibanski, Dina Kurešić i Paula Crnčević. Stručni stožer: Zvjezdana Tupek i Branko Šebek.

ŽRK IVANIĆ: Veronika Ivanković, Tea Mihalj, Martina Krajpl, Ana Malec, Karla Katarina Magdić, Mirna Lešković, Ana Pejić, Anamaria Abramović, Paola Juren, Patricia Hren, Paula Kinderman, Ivana Tučkorić, Anja Stojanović, Dora Kramarić, Karla Lisica i Tina Barišić. Stručni stožer: Renato Tučkorić, Goran Bobić i Marta Pezić

RK PODRAVKA: Katarina Borac, Elena Popović, Ana Sikavica, Lana Brkić, Maja Delić, Klara Petričević, Lea Franušić, Gabriela Vrabec, Tena Petika, Ines Kolar, Patricia Firšt, Klara Kokša, Lucija Jandrašić i Tamara Bogdan. Stručni stožer:  Snježana Petika

RK LOKOMOTIVA: Lorena Češković, Tereza Udovičić, Nika Vajdić, Nika Vojnović, Bernarda Mostarlić, Lorena Orečić, Lucia Dalić, Rea Banić, Lara Miholić, Vanja Perenčević, Iva Ivčić, Nina Oljača, Ivona Škalić, Matea Škalić i Ema Tomašić. Stručni stožer: Anita Pavlinić i Iva Kanjugović.

ŽK SPLIT 2010: Sara Bratim, Paula Jović, Anđela Romić, Mila Tonković, Katarina Šimičić, Klara Rubić, Ilijana Bodrožić, Klara Kalajžić, Ivana Maleš, Katia Mišura, Sara Sablić, Sara Marendić, Nevia Luketin, Nina Prančević i Nika Bilandžić. Stručni stožer: Ilka Stanić i Mirko Bašić.

ŽRK OSIJEK: Anamarija Kovačević, Barbara Gillinger, Lea Hren, Lucija Ljubas, Klara Jurišić, Ema Guskić, Petra Jeršek, Ema Švajgert, Talia Batrnek, Marija Prskalo, Marijana Privara, Nera Toth, Dariana Tomšić, Žana Dupljak i Lea Šimić. Stručni stožer: Mario Jurišić, Jelena Crnov i Antonio Anić.

KRM TROGIRKA: Andrea Sesar, Marina Nuić, Lucija Brešan, Marijeta Piteša, Ana Damjanović, Nina Juranović, Karla Vidović, Nikolina Tomić, Matea Tomić, Marta Duran, Paulina Pavković, Krešimira Lukač, Natali Radić, Zorana Čaleta, Ana Bolanča i Josipa Ugrina. Stručni stožer: Mirjana Runtić i Ivan Perkušić.

ŽRK BJELOVAR: Lorena Zrilić, Klaudija Loborec, Vanja Radičević, Jelena Karanović, Lucija Ivanda, Iva Lovrić, Josipa Kaselj, Lucija Starčević, Ines Mrak, Nensi Vojtela, Ana Krmpotić, Ivana Cindrić, Leonarda Nesek, Tijana Teklić, Karmela Pokopac. Stručni stožer: Dalibor Ostrman i Dario Obran.

ŽRK DALMATINKA: Petra Sršen, Ana Stanković, Lucija Cvijanović, Sandra Erceg, Ema Barbir, Petra Marinović, Lana Jarak, Josipa Oršulić, Gabrijela Čupić, Iva Žderić, Mia Čotić, Anamarija Nikolac, Mihaela Škorput i Mihaela Grgurinović. Stručni stožer: Stipe Tomašević, Ivan Jerković i Ante Jerković.

ŽRK TVIN: Elena Bardić, Maja Biuk, Iva Blažević, Nika Deskar, Marija Devald, Tamara Hudoletnjak, Lorena Hrvoić, Nikolina Jezerčić, Helena Lukačević, Marija Majstorović, Marta Oštrić, Sandra Stjepanović, Lukrecia Veršec i Lea Zupčić. Stručni stožer: Mario Šolc i Zdenka Premužić.

Sve rasporede i rezultate tijekom završnice možete pratiti hrs.hr/ZavršnicePH-Kadetkinje

Prethodni članakHRS održao uvodni sastanak s Linom Červarom
Sljedeći članakPPD Zagreb slavio protiv Celja u posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka