Home / Naslovna / Dubrava i Poreč slavili u 15. kolu Premijer lige

Dubrava i Poreč slavili u 15. kolu Premijer lige

Premijer liga bila je izuzetno zanimljiva – Derbiji u Dubravi i Labinu dali su dio odgovora na pitanje tko će u Ligu za prvaka. Međutim, ostalo je otvoreno jedno mjesto za koje će se boriti pet klubova, pa svaki izgubljeni bod znači i gubitak nade.

Derbi u Dubravi dočekan je s povećanom mobilizacijom jer domaćin nikako nije želio izgubiti poziciju broj jedan koju drži praktički cijelo prvenstvo. U grču su igrali izabranici Vlade Šole dobrih 50 minuta. Umag je na predah otišao s dva pogotka prednosti (14:16) premda je njihovo prvo ime i prvi strijelac lige Tomislav Severec započeo susret bez realizacije, no do kraja prvog dijela je već imao šest od 11 pogodaka. Dobro je u tom razdoblju branio i Milinković i činilo se da Dubrava nema rješenja za njih. Kada je Umag u 40. minuti pobjegao na plus šest, Vlado Šola je krenuo agresivnije i polako smanjivao tu veliku prednost. Dubrava je do izjednačenja stigla u 58. minuti. Nakon toga zabijaju Ivanković i Samardžić, a Marković skida jedan pokušaj gostiju i Dubrava stiže do velike pobjede. Po šest pogodaka kod domaćina zabili su Ivanković i Samardžić, a pet je dao Vinković. U redovima Umaga Severec je postigao 10, dok je Sinčić imao šest pogodaka.

Istarski derbi privukao je čak 800 gledatelja u dvoranu Sportskog centra „Franko Mileta“ što je fantastična posjećenost. Silno se trudio domaćin, ali se porečko iskustvo Mataije, Rađakovića i Sakića istaknulo već u prvom dijelu. U pravom rukometnom haklu pobjegli su na plus pet (9:14). Međutim, Labinjani se nisu predavali i jurili su taj zaostatak, te se činilo da će ga u jednom trenutku dostići, no za potpuni preokret nisu imali mogućnosti. Poreč je tako praktički osigurao Ligu za prvaka, pa i drugo mjesto jer sljedeća dva susreta igra u Velom Joži, a Rudan Labin će morati u divovsku borbu s čak pet kandidata za preostalo mjesto.

PREMIJER LIGA: 15. kolo

DUBRAVA – UMAG 31:29

RUDAN LABIN – POREČ 25:27

ZAMET – SPAČVA VINKOVCI 28:22

VARAŽDIN 1930 – SESVETE 31:27

RUDAR – GORICA 25:25