Home / Europska natjecanja / EHF Kup / Nexe slavio protiv Rabotnika, Zagreb tijesno poražen u utakmici s Flensburgom

Nexe slavio protiv Rabotnika, Zagreb tijesno poražen u utakmici s Flensburgom

U različitom raspoloženju su naši euro ligaši završili vikend na domaćem terenu – Nexe je slavio protiv HC Eurofarm Rabotnika 23:18, dok je SG Flensburg – Handewitt nadjačao Zagreb 22:21.

U trećem kolu skupine B EHF Kupa, Nexe je ugostio makedonski Rabotnik, posljednju momčad skupine. Našičani su dobro otvorili početak susreta, no pred kraj prvoga dijela, Rabotnik se približio domaćinu čvrstom obranom što je rezultiralo da je Nexe punih osam minuta bio bez pogotka, te su na predah otišli s rezultatom 10:10. Nastavak susreta donio je seriju Našičana od 4:0, a u jednom trenutku su imali čak osam golova razlike. Kvalitetnom realizacijom kontri, laganim pogodcima, te sjajnom realizacijom Marina Šipića, Nexe upisuje još jednu pobjedu u nizu, čvrsto držeći vodeću poziciju u skupini B. U redovima momčadi Hrvoja Horvata istaknuli su se Moreno Car s 13 obrana, te Marin Šipić s osam postignutih pogodaka.

U 13. kolu Lige prvaka, Zagreb je na domaćem terenu tijesno poražen od njemačkog Flensburga 22:21. Gosti su bolje otvorili susret na čelu s Karlssonom, pa su rukometaši RK Zagreba teško dolazili do gola. Ipak, tri pogotka Damira Bičanića i obrane Kastelice, vraćaju Zagreb u daljnju borbu, te na predah odlaze s rezultatom 9:11. Otvaranje drugog dijela donosi seriju gostiju od 4:0, pa je Zagrebašima trebalo desetak minuta da se poslože. Nekoliko lakih pogodaka iz polu-kontre omogućavaju Zagrebu vodstvo. Ipak, protok lopte nije išao glatko, a i obrana vratara Flensburga, dovode Zagreb do poraza. U redovima Zagrebaša istaknuo se Zlatko Horvat sa šest postignutih pogodaka.