Home / Naslovna / Završeno treće kolo Lige za prvaka pobjedama Nexea i Dubrave

Završeno treće kolo Lige za prvaka pobjedama Nexea i Dubrave

Nakon pobjede Zagreba protiv Spačve tijekom tjedna te slavlja Nexea i Dubrave za vikend, završeno je treće kolo Lige za prvaka.

Susret između Nexea i Poreča započeo je odlično za goste. Poreč je sjajno koristio umor Našičana dugačkim napadima i udarcima u trenucima kada je prijetilo oduzimanje lopte. Vodili su sve do sredine prvoga dijela. Pogotkom Saše Barišića Jamana u 21. minuti, Nexe ima prvo vodstvo u susretu od 13:12 i na predah se ide s minimalnom prednošću 17:16. U nastavak susreta domaćin ulazi sjajno i u 10 minuta imaju nedostižnu razliku za Poreč. Iz minute u minutu rasla je prednost domaćina. U jednom trenutku je bilo čak 11 pogodaka prednosti za Nexe. Susret je završio rezultatom 35:25. Briljantan je bio Barišić Jaman s deset postignutih pogodaka pri čemu je šest pogodaka zabio sa sedam metara, dok su kod Poreča najefikasniji bili Tim Thoss i Matija Rađaković sa šest postignutih pogodaka.

Susret između Umaga i Dubrave išao je u korist gostima koji su na pravi način iskoristili probleme s kojima se muči Umag te upisali drugu pobjedu u Ligi za prvaka. Bez prvog strijelca Premijer lige Tomislava Severca i suspendiranog Josipa Maršana te nedovoljno oporavljenog Tomislava Milinkovića na vratima, Umag nije uspio upisati pobjedu protiv vodećeg sastava osnovnog dijela Premijer lige. Dubrava je već na poluvremenu imala nedostižnih sedam pogodaka viška (10:17). Vlado Šola je tako u nastavku imao mogućnost promijeniti gotovo cijelu postavu, a bez većih napora odražavali su potrebnu razliku da ne uđu u nervozu. Umag je u 41. minuti stigao na samo tri pogotka zaostatka, no dalje nisu mogli. Tomislav Bošnjak je sa šest pogodaka prvi strijelac kod Umaga, dok je kod Dubrave sjajan bio Ivanković koji je također imao šest postignutih pogodaka.