Home / Naslovna / Završnica PH za dječake (2002./2003.) – 1. dan

Završnica PH za dječake (2002./2003.) – 1. dan

Završnicu Prvenstva Hrvatske za dječake (2002./2003.) otvorili su Dugo Selo i Trogir pri čemu je Dugo Selo uvjerljivo slavilo 32:21 (19:8). Sjajno je momčad Dugog Sela ušla u susret, stvorivši već u 8. minuti prednost od šest pogodaka (7:1). Pokušavao je Trogir spustiti tu razliku ali nije išlo. Serijom 3:0 bježi Dugo Selo na 10 pogodaka prednosti (15:5), a na predah momčad Trogira odlazi s neuhvatljivom razlikom (8:19). Nizom od tri pogotka ulaze rukometaši Dugog Sela u nastavak te bježe na 13 pogodaka razlike (23:10) ali nešto kasnije, smanjuje Trogir na -8 (17:25). Ipak, do kraja drugoga dijela nisu uspjeli spustiti tu razliku te Dugo Selo uvjerljivo slavi s devet pogodaka prednosti (32:21). Sa osam pogodaka Fabijan Grubišić najefikasniji je kod Dugog Sela, a slijedi ga Zvonimir Deronja sa sedam. S druge strane, Josip Berket je sa osam najistaknutiji u redovima Trogira.

Rukometaši PPD Zagreba pobijedili su Ludbreg 23:17 (12:10). Poveo je Zagreb odmah na početku 3:1 ali vrlo brzo Ludbreg dolazi na pogodak zaostatka i izjednačenje (6:6), da bi na kraju prešao u vodstvo (8:7). Uporan Zagreb držao je priključak i nije dopustio da pobjegnu u veću prednost te serijom 2:0 prelaze u vodstvo i na predah odlaze rezultatom 12:10. U nastavku susreta Zagreb diže prednost na +4, pa +5 (17:12). Nizom od tri pogotka smanjuje Ludbreg na -3 (16:19), a nešto kasnije serijom 4:0 privode Zagrebaši susret kraju rezultatom 23:17. Jakov Neralić sa šest pogodaka najistaknutiji je kod Zagreba, a slijedi ga David Štrković s pet, dok je kod Ludbrega Dino Milošević postigao četiri, a Fran Frščić tri pogotka.

S minimalnom prednošću slavio je Bjelovar nad Balić Metličićem 23:22 (12:9). Odmah na početku poveo je Bjelovar 4:0, a nedugo nakon imali čak šest pogodaka prednosti (8:2). Ipak, serijom 4:0 vraća se Balić Metličić u igru i na predah odlaze s -3 (9:12). U nastavku se igrao pogodak za pogodak ali vrlo brzo dolaze rukometaši Balić Metličića na pogodak zaostatka ali i izjednačenja (14:14). Uporni Bjelovar stvara dva pogotka prednosti pa onda nizom od četiri, bježe na +5 (21:16). No vraća se Balić Metličić i serijom 3:0 dolaze na -2 (19:21) ali ipak nisu uspjeli preokrenuti te utakmica završava pobjedom Bjelovara 23:22. S pet pogodaka Marin Tadić je najefikasniji kod Balić Metličića, dok su Ante Čavčić i Filip Gajić imali po četiri. S druge strane, Ivan Dozan, Filip Beljan i Grgur Kočonda upisali su po pet pogodaka za Bjelovar.

Rukometaši Dubrave pobijedili su Sisak 30:23 (17:8). Povela je Dubrava odmah na početku 6:2 ali Sisak nešto kasnije dolazi na dva pogotka zaostatka. Ipak, Dubrava nije dozvolila da im se potpuno približe te serijom 3:0 bježe na +5 (10:5) pa onda nizom od četiri na +8 (15:7). Sisak nikako nije mogao uhvatiti priključak i na predah odlaze s -9 (8:17). U nastavku se igrao gol za gol ali Dubrava bježi na +10 (21:11). Nizom od pet pogodaka Sisak ipak smanjuje na -6 (19:25) ali dalje nisu mogli te Dubrava slavi 30:23. Sedam pogodaka postigao je Tin Huremović za Sisak, dok su Danijel Gnjatić i Matej Komljenović imali po četiri pogotka. Kod Dubrave najistaknutiji je bio Marin Lisac sa osam postignutih pogodaka, dok je Nikola Farkaš imao pet.

Završnica Prvenstva Hrvatske 1. HKRL za dječake (2002./2003.)

U sklopu Festivala rukometa koji se održava od 13. do 19. svibnja 2019. godine u …