Nexe pružile dobar otpor Zagrepčanima

25

Iako su očekivano izgubili Našičani mogu biti zadovoljni krajnjim rezultatom protiv Croatie osiguranja. NEXE – CROATIA OSIGURANJE 30 : 36 (13:17) DUKAT 1.HRL – MUŠKI – 1.KOLO Dvorana OŠ Kralja Tomislava Našice, gledatelja: 1500, Suci: Ivan Goreta – Davorin Medved (oba Zagreb) Nadzornik: Ivo Pranjić (Osijek) NEXE: Lelić, Šunda, Eter 2, Kasak 6, Mrđenović 5, Barišić 8, Tomičić, Eklić, Rajković (10 obrana), Šimić, Kević 3, Malner 6(5), Turković, Pahanić. Trener: Saša Kuček. CROATIA OSIGURANJE: Jerković (13 obrana), Kaleb 5, Duvnjak 7(1), Valčić, Špoljarić 1, Vori 3, Džomba 6(2), Šola (6 obrana), Koloper, Bedeković 2, Horvat 6, Bičanić 4, Kopljar 1, Vukić 1,. Trener: Senjanin Maglajlija. ISKLJUČENJA: Nexe – 10 minuta, Croatia osiguranje – 14 minuta SEDMERCI: Nexe 5(5),Croataia osiguranje 3(3) Pretijesna je večeras bila dvorana u Našicama, gledatelji željni rukometa ispunili su dvoranu do posljednjeg mjesta. Željeli su vidjeti na djelu svoje ljubimce, a tako i ojačnu Croatia osiguranje, Džomba, Vori i društvo bili su mamac za sve. Utakmica u kojoj domaćin gotovo ništa nije mogao izgubiti, počela je zgoditkom Mrđenovića, prvim u ovom prvenstvu. Gosti su tek u prvim minutama uspijevali izjednačavati rezultat, tek kod 3:3 uspijevaju se odvojiti na 3:5 u 8. minuti. No borbeni domaćini nisu bili zabrinuti i stizali su svako vodstvo Croatia osiguranja, sve do 20. minute kad se poslije izjednačenog rezultata gosti iz Zagreba odvajaju na 10:12, poslije kojeg više nisu ispuštali vodstvo do kraja utakmice. Imali su domaćini i dva igrača više do kraja poluvremena, no nisu uspijevali doći do izjednačenja, prvi dio je završio 13:17. Drugi dio na vrata zagrepčana stao je Dragan Jerković koji je gotovo za šest minuta skupio isto toliko obrana, što je unijelo veliki respekt kod našičkih igrača. I taj početak dao je zamaha gostima koji vrlo učikovito rješavali svoje napade, dok su u obrani počeli igrati puno angažiranije. Opet su bili našičani u brojčanoj prednosti u nekoliko navratam, što nisu uspijeli realizirati, čak je Croatia osiguranje iz jednog napada sa igračem manje uspijela “cepelinom” u 41. minuti preko Džombe postići krasan zgoditak. Kako je vrijeme odmicali i razlika u zgodicima na semaforu je bivala veća, 45. minuta 19:27, 52. minuta 22:34. Već riješenu utakmicu gosti iz Zagreba završili su sa igračima koji su veći dio utakmice sjedili na klupi, što je domaćin iskoristio za ublažavanje poraza na konačnih 30:36. S posljednjim zviždukom sudaca večerašnji akteri nagrađeni su pljeskom, iako se ne možemo oteti dojmu s tribina kako je gost ipak igrao “koliko je trebalo” , a vjerovatno će tako igrati i većinu utakmica, no ipak su pokazali svoj dio “repertoara” naši reprezentativci Džomba, Jerković, Duvnjak, Kaleb…… Izvor: Hrvatski rukometni portal