Dukat 1. HRL žene – 7. kolo Lokomotiva protutnjala Osijekom

79

Lokomotiva protutnjala Osijekom, Podravci samo gol prednosti poslije prvog dijela u Rijeci! DUKAT 1.HRL – ŽENE 7. KOLO SD Zrinjevac, Osijek gledatelja: 200, Suci: Dajan Plentaj (Bjelovar) – Mario Ružić (Virovitica) Nadzornik: Dragutin Levatić (Varaždin) OSIJEK CO – LOKOMOTIVA 15:37 (7:21) OSIJEK CO: Bandalo (3 obrane), Nenadić 4(1), Novoselić, Franić 1, Živalj 1, Blažeković 2, Stilinović 2, Knez, Perić (6 obrana), Lacković 3, Ma. Koščak, Sućur, Gašić 2, Bednjanec. Trener: Vedran Ćurak LOKOMOTIVA: Grubišić (16 obrana), Kosanović, Golubić, Peraica 6, Vrkljan 2, Penezić 5, Pušić 7(2), Knježević 4(3), V.Milanović-Litre, Starček 12(7), Zeljko (3 obrane), Lovrić, Vrdoljak 1. Trener: Josip Šojat. ISKLJUČENJA: Osijek 6 minute, Lokomotiva 4 minute, , SEDMERCI: Osijek 2(1), Lokomotiva 12(12), Vrlo slabo izdanje Osječkih rukometašica koje nisu pružile dostojan otpor gošćama iz Zagreba. Bez volje i ideje u napadu rukometašice Osijeka potpuno su nadigrane i pobjeđene sa visokom razlikom. Ovaj put je izostala čvrsta obrana Osječanki kakve su pokazale u prvom poluvremnu utakmice sa Podravkom. Igračice Lokomotive su cijele tok utakmice dominirale, posebno čvrstom obranom i brzim kontranapadima. Zanimljivo je da domaće rukometašice nisu uspjele dati gol punig 16. minuta od 20. do 36. minute utakmice. Petra Starček najefikasnija sa 12 golova, sedam iz sedmeraca dok su Aneta Peraica (6) i Nikica Pušić (7) postizale golove iz brzih uigranih kontranapada. Jelena Grubišić je imala 16 uspješnih obrana. Kod Osječanki Tanja Nenadić u početku raspoložena kada je zavila 4 gola. Moram istaći i mladu rukometašicu Osijeka Doru Lacković koja je zabila tri gola u desetak minuta koje je provela na parketu dvorane Zrinjevac. Očekivana pobjeda favorizirane Lokomotive, ipak previsoka pobjeda sa zabrinjavajućem pristupom igri Osječanki. DUKAT 1.HRL – ŽENE 7.KOLO Kutija šibica Zagreb, gledatelja: , Suci: Nadzornik: TREŠNJEVKA – KOKA 28:20 (:) TREŠNJEVKA: Zovko, Šarić, Gajić, Daskijević, Jurčević, Bušić, Šamarinec, Bašić, Majer, Gotal, Papak, Jukopila, Golubić, Džono. Trener: Ilija Puljević KOKA: Hajduk, Jalušić, Horvat, Veselovac, Hrg, Križanić, Kušter, Levanić, Oštarijaš, Petrinec, Sekelj, Sušec, Sambolec, Šuster. Trener: Željko Golik ISKLJUČENJA: Trešnjevka minuta, Koka minuta. SEDMERCI: Trešnjevka (), Koka () DUKAT 1. HRL – ŽENE 7. KOLO Dvorana “Dinko Lukarić” Rijeka, gledatelja: 100, Suci: Luka Matić (Petrinja) – Dario Zečević (Zagreb) Nadzornik: Veljko Karabaić (Rijeka) ZAMET – PODRAVKA VEGETA 21: 29 (11:12) ZAMET: Rebić, Zorić 4(1), Brčić 1, Vuković 1, Jukić, Džafić, Kovačević 1, Jupić, Tintor, Žiganto 5, Linić 1, Vučić 4, Fabijanić 4(4), Piršl. Trener: Esad Subašić. PODRAVKA VEGETA: Stančin, Jelčić, Kožnjak 1, Palčić 2, Horvat, Gaće 5, Franić 5(1), Hrgović, Šerić 1, Pasičnik 3, Zebić 3, Todorovska 3, Lovrak 2, Bulath 4(2). Trener: Zdravko Zovko. ISKLJUČENJA: Zamet 6 minuta, Podravka 4 minute SEDMERCI: Zamet 7(5), Podravka 5(3) Poslije početnog vodstva Podravke 3:0 i 4:1 Rijječke rukometašice poboljšavaju igru i dolaze na gol razlike 3:4. Podravka ponovo dolazi do razlike od četiri gola 10:6 ali domaće rukometašice se ne daju i poluvrijeme završava samo sa golom prednosti Podravke. Riječanke postižu prvi gol u nastavku i rezultat je izjednačen 12:12. Još jednom su Riječanke izjednačile (13:13) nakon čega Podravkašice prave 4:0 i prave prednost koju Zamećanke više nisu mogle dostići. Vanda Žiganto dala je pet golova, isto toliko su dale najraspoloženije Podravkašice Anita Gaće i Kristina Franić. DUKAT 1.HRL – ŽENE 7. KOLO SD Grabrik, Požega, gledatelja: 150, Suci: Elena Crnojević (Kutina) – Emina Kostecki (Kutina) Nadzornik: Ivo Pranjić (Osijek) KUTJEVAČKI PODRUM – TVIN TRGOCENTAR 33:13 (18:7) KUTJEVAČKI PODRUM: Radić, Bošković 3, Marušić 8, Komljenović 5, Raguž 3(3), Đipalo 3(1), Zdunić, Smoljo, Matutinović 2, Ljolje 7, Katarić, Vujanović 1, Sliško 1. Trener: Nedeljko Lalić TVIN TRGOCENTAR: Smiljčić, Uđbinac, Ma. Begović 2(1), Vidak, Me. Begović 5(2), Grdić 1, Rončević, Ivančević 1, Rudanović, Bračko, Obžetić 2, Zečević, Banović, Vidak 2.. Trener: Franjo Meter ISKLJUČENJA: Kutjevački podrum 6 minuta, TVIN 6 minuta. SEDMERCI: Kutjevački podrum 5(4), TVIN 6(3). Prva domaća pobjeda Kutjevačkog podruma protiv slabašnog TVIN-a koji pada sve dublje i dublje u ponor iz kojeg, bojim se nema povratka ako Uprava virovitičkog kluba u kratkom roku ne nađe igračka pojačanja i financijsku potporu. Maja Begović dala je prvi gol na utakmici za jedino vodstvo gošći, sve poslije je u znaku prve domaće pobjede Požežanki. Antonija Marušić i Nela Ljolje sa oasam i sedam postignutih golova najefikasnije. DUKAT 1. HRL – ŽENE 7. KOLO SŠ Sesvete, gledatelja:, Suci: Nadzornik: SESVETE AGROPROTEINKA – SPLIT 28:23() SESVETE AGROPROTEINKA: Bukovina, Milić, Sobota, Janković, Bošnjak, Pavičić, Grmoja, Marušćec, Bazzeo, Karaula, Nikšić, Nuić, Kranjec. Trener: Zoran Mlinarić SPLIT: Šolić, Jadrijević, Bobetić, Lulić, Meštrović, Petrović, Vrdoljak, Lisica, Babić 1, I.Jukić, Biuk, T.Jukić, Anterić, Andabak. Trener: Tanja Buljević. ISKLJUČENJA: Sesvete minuta, Split minuta SEDMERCI: Sesvete (), Split () DUKAT 1.HRL – ŽENE 7. KOLO SD “Vinko Kandija” Trogir, gledatelja: 500, Suci: Irena Pahor (Rijeka) – Sanja Trbović (Rijeka) Nadzornik: Timislav Komazin (Metković) TROGIR – ARENA 29:20 (15:9) TROGIR: Emer 1, Džeko 6, Jurić 1(1), Hrgović 2(1), Petković 6, Boban 1, Brčić 6, Čović 5(2), Palada, Križanac, Stričević, Radić 1, Vlajčević, Borozan. Trener: Vatromir Srhoj. ARENA: Dukić, Mandić, Mudronja 4, Mujaknović 1, Pavlek 4, Kiridžić 4, Gržinić, Benazić 4(3), Žufić, Gavranić 2, Devović, Nikčević 1, Marković,. Trener: Adrijana Prosenjak. ISKLJUČENJA: Trogir 10 minuta, Arena 6 minuta SEDMERCI: Trogir 6(4), Arena 5(3) Arenine rukometašice imale su u dva navrata vodstvo u prvom dijelu. U ostalom dijelu utakmice su Trogiranke vodile utakmicu. Ulogu glavnih strijelaca ovaj put su preuzele Irena Džeko, Ivana Petković i Ana Brčić (sve postigle po šest golova). Najbolji strijelac prvenstva Marija Hrgović se ovaj put odmarala i postigla je samo dva gola. Tablica lige Izvor: Hrvatski rukometni portal

Prethodni članakDukat 1. HKRL muški – odigran 1. krug 07.10.