Osječanke pobijedile Trešnjevku

24

10. kolo Dukat 1. HRL – žene OSIJEK CO – TREŠNJEVKA 27:22(12:14) Osijek, 02.11.2007. – SD Zrinjevac – 18:00 OSIJEK CO: Bandalo, Novoselić, Franić 3, Živalj 3, Nenadić 6, Blažeković, Stilinović 3, Knez 8(4), Perić, Lacković, Ma. Koščak, Sućur, Gašić 4, Bednjanec. Trener: Vedran Ćurak TREŠNJEVKA: Zovko 3, Gajić, Jurčević 5, Bušić, Džono, Šamarinec, Vidović, Bašić 5, Majer 1, Papak, Jukopila 6(1), Golubić, Gotal 3. Trener: Ilija Puljević ISKLJUČENJA: Osijek 4minute, Trešnjevka 14 minuta SEDMERCI: Osijek 4 (4); Trešnjevka 2 (1) OPOMENE: nitko CRVENI KARTONI: nitko SUCI: Dražen Gladović i Goran Volenik – oba iz Virovitice NADZORNIK – Miodrag Peković – Varaždin GLEDATELJA – 200 Novo iznenađenje na Zrinjevcu!!! Borbene Osječanke razbile cure s Trešnjevke!! Svi koji su izdvojili sat i pol da bi pogledali derbi kola između Osijek Croatia Osiguranja i Trešnjevke, mogli su uživati u lijepoj, fer i borbenoj igri i na kraju, u pobjedi domaćih cura. Početak utakmice nikako nije išao na ruku Osječankama. Tek dva gola u mreži Golubić u 10 minuta i plus 5 na kontu Trešnjevke nije ulijevalo nikakvu nadu da bi osječke rukometašice na kraju mogle doći do bodova. U 7 minuti, zbog burnog reagiranja na lose suđenje sudačkog para iz Virovitice i zbog traženja pravde od delegata, iz publike je udaljen vatreni navijač osječkih rukometašica. Izgleda da je bas njegovo udaljavanje dodatno motiviralo cure koje su se probudile i do kraja prvog poluvremena uspjele doći na samo 2 gola zaostatka. U prvom poluvremenu osječku mrežu je izbušila Sonja Bašić, za koju trener Osječanki nije imao rješenja. Tek pred kraj prvog poluvremena, nakon brojnih izmjena, Gašić uspijeva zaustaviti Bašić i u svlačionicu se odlazi sa 14-12 za Trešnjevku. U prvom poluvremenu Perić ima 6 lijepih obrana. u drugo poluvrijeme domaće igračice ulaze furiozno pokazavši zube i dokazavši da nitko, ali bas nitko, ne može lagano proći na Zrinjevcu. Serijom od 4-0 dolaze u vodstvo koje je su držale do 43. minute. Gošće uspijevaju povezati konce svoje igre, te u 43. minuti sustižu Osječanke i odlaze na 18 – 17. Nakon izjednačujućeg pogotka Knez, domaće igračice preuzimaju vodstvo i ne ispuštaju ga do kraja utakmice. Zahvaljujući sjajnoj Bandalo koja je sakupila 10 obrana i u ključnim trenucima obranila sedmerac Jukopili, ali i čvrstoj 6-0 obrani, predvođenoj sa Živalj i Bednjanec, Osječanke uspijevaju nadigrati Zagrepčanke. U napadu najefikasnije Knez i Nenadić koja je ponovno pokazala izrazitu borbenost. Baš te dvije cure pokazale su kako su prave vođe ove mlade ekipe s Drave. Odličan je posao trener Ćurak napravio u ovom dijelu sezone. To su prepoznali i gledatelji kojih u Zrinjevcu nikada nije bilo vise. U zadnjih deset minuta osječke rukometašice po prvi puta u prvenstvu imaju pravu podršku s tribina. Čak su i dečki iz Poreča zajedno sa domaćim rukometašima pozdravili novu pobjedu Osječanki. Do kraja sezone slijedi jos jedno kolo, u gostima protiv Sesveta. Mogu li Osječanke upisati novu pobjedu? S ovakvom igrom, sve je moguće. I.B.