Dukat 1. HRL muški – 10. kolo – Nexe-u derbi

32

U večerašnjim utakmicama uvjerljive pobjede domaćina, Nexe deklasiralo Karlovac u derbiju gornjeg doma, dok je Agram Medveščak uspio osvojiti bodove protiv Osijeka. NEXE – KARLOVAC 37 : 27 (20:13) DUKAT 1.HRL – MUŠKI – 10.KOLO Dvorana OŠ Kralja Tomislava Našice, gledatelja: 600, Suci: Igor Barle – Saša Vučić (oba Zagreb) Nadzornik: Ivica Imre (Zagreb) NEXE: Lelić (1 obrana), Šunda 5, Kasak 5, Mrđenović, Barišić 6(4), Tomičić 1, Nekić, Strišković, Raić 4, Rajković(20 obrana), Šimić 1, Kević 5, Turković 4, Pahanić 6. Trener: Saša Kuček. KARLOVAC: Benković 1, Đanković, Džono 3, Laskač 6(1), M. Štrucelj, Rački 5, Višnić 6, Magdić 1, Sladoljev (7 obrana), Požega 1, D. Štrucelj 1, Karić (1 obrana), Lukežić 1, Batinić 2. Trener: Silvio Ivandija. ISKLJUČENJA: Nexe – 10 minuta, Karlovac – 4 minute DISKVALIFIKACIJA: NIkola Raić (Nexe) – 33 minuta, Dragomir Požega (Karlovac) – 33 minuta SEDMERCI: Nexe 4(4), Karlovac 2(1) Večeras su igrači našičkog Nexe deklasirali svoje protivnike iz Karlovca. Od samog početka vrlo dobrom obranom, predvođeni najboljim igračem utakmice vratarom Goranom Rajkovićem, nisu dopuštali igračima iz Karlovca da dođu u priliku za postizanje gola. Već u ranoj fazi utakmice trener Karlovca Ivandija je morao tražiti time-out, no kasnije u 8. minuti ostao je i bez Batinića. Punili su mrežu gostiju gotovo svi igrači domeće momčadi, gotovo su se ravnomjerno podijelili prema broju postignutih golova. Uživala je večeras našička publika u igri svoje momčadi koja iz utakmice u utakmicu izgleda sve bolje i snažnije. Jedima “mrlja” današnje utakmice je diskvalifikacija igrača Karlovca Dragomira Požege zbog grubog prekršaja, te Nikole Raića iz Nexe zbog nasrtaja na Požegu poslije učinjenog prekršaja. KOTEKS – GORICA 39 :18 (19:9) DUKAT 1.HRL – MUŠKI – 10.KOLO SC Gripe, gledatelja: 150, Suci: Robert Kober (Zagreb) – Igor Sunajko (Dugo Selo) Nadzornik: Veljko Karabaić (Rijeka) KOTEKS: Čarapina, Korjenić, Ševo 1, Majić 2, Žeravica 2, Matulić 8, Slišković 1, Vukas, Paponja 3, Varvodić 6, Bužančić 3, Boban 2, Salkić 8(1), Domljan 3. Trener: Krešimir Glavica. GORICA: Dijanić, Šimunić 2, Nedić 9, Fras, Radoš, Uzelac 3, Zrno, Pušić 4, Kovač, Žugej. Trener: Hrvoje Pekera. ISKLJUČENJA: Koteks – 4 minute, Gorica – 8 minuta SEDMERCI: Koteks 3(1), Gorica 0(0) Tek deset igrača iz Gorice pružili su večeras “slabašan” otpor domećem Koteksu. Utakmica u kojoj se unaprijed znao pobjednik, imala je skoro indentičan rezultat u oba poluvremena, 19:9 i 20:9. Trener Glavica mogao je isprobati sve raspoložive igrače pred gostovanje u srijedu u Osijeku, dobiti uvid u mogućnosti svoje momčadi. AGRAM MEDVEŠČAK – OSIJEK 28 : 24 (15:13) DUKAT 1.HRL – MUŠKI – 10.KOLO Dom sportova, gledatelja: 250, Suci: Tihomir Kasunić – Dražen Matovina (oba Karlovac) Nadzornik: Darko Tomović (Rijeka) AGRAM MEDVEŠČAK: Markioli, Đurić, Karačić, Papić, Varga, Janković, Žeravica,Batinović, Seferović, Hadrović, Šunjić, Matoic, Leskovec, Vlahić. Trener: Boris Dvoršek. OSIJEK: Juzbašić, Mišić, H.Kordi, Tomas, I.Kordi, Androš, Jurić, Pongračić, Vujović, Tomašević, Pažin, Šikić, Tominac, Raljević. Trener: Ivan Duvnjak. ISKLJUČENJA: Agram Medveščak – minuta, Osijek – minuta SEDMERCI: Agram Medveščak (), Osijek () Derbi “donjeg doma” pripao je Agram Medveščaku, te se ovim bodovima primakao sredini tablice. Osijek nije uspio, osim dostojnog otpora, učiniti više na ovoj utakmici. Ostaje im da u slijedećim domaćim susretima poprave svoj bodovni saldo, te da se dobro pripreme za Kup EHF-a koji ih čeka u slijedeća dva tjedna. PERUTNINA PIPO IPC – DUBRAVA 45 : 36 (24:18) DUKAT 1.HRL – MUŠKI – 10.KOLO Graditeljska škola, gledatelja: 300, Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) – Marko Mrvica (Biograd) Nadzornik: Željko Krajc (Zagreb) PERUTNINA PIPO IPC: Bagarić, Arnaduovski, Raković, Varga, Vidaković, Lesjak, Zadravec, Tkalčec, Belko, Turk, Šego, Mesarić, Krajner, Ćavar. Trener: Vladimir Canjuga. DUBRAVA: Vladušić, Tojičić, Tarabochia, Čolak, Štrlek, Stibohar, Đikić, Zovko, Kovačević, Bumbak, Horvat, Balić, Uvodić, Šandrk. Trener: Dubravko Bilić. ISKLJUČENJA: Perutnina Pipo IPC – minuta, Dubrava – minuta SEDMERCI: Perutnina Pipo IPC (), Dubrava () Prema očekivanju Perutnina Pipo IPC je pobijedila Dubravu u pravoj golijadi. Čak 81 gol ova dva protivnika, govori nam da se nisu obraćale pažnje previšena segment obrane, već da se više pažnje obratilo na napad. U svakom slučaju gledatelji su mogli uživati. Izvor: Hrvatski rukometni portal