Pobjeda u pravi trenutak

23

Rukometaši Croatia osiguranja Zagreb su u posljednjem kolu osigurali 2. krug Lige prvaka. Iako su prije početka utakmice sa Schaffhusenom Zagrebaši znali da je Vardar pobijedio Ademar Leon i kako ne moraju ganjati razliku, te da im je dovoljna i pobjeda od 1 gola razlike, vidjelo se da su pod velikim pritiskom. Iako su im Švicarci svojom igrom uvelike pomogli(u prvih 7 minuta bacili su 4 čiste lopte u aut), igrači prvaka Hrvatske se nikako nisu uspjeli odvojiti na razliku koja bi garantirala mirnu završnicu. Odlično su počeli ,nošeni bodrenjem 7000 navijača, obrana 3-2-1 je funkcionirala odlično, poveli su Zagrebaši 3:0, no, sredinom 1. poluvremena sredili su se i gosti, koji su se vratili u igru (8:7; 9:8). Mijenjali su dosta i jedni i drugi, Červar je u igru uveo dvometraša Kopljara, pridodao mu Bedekoviča i prešao na 6-0, i tu su se ponovo odvojili. Nažalost, u posljednjoj četvrtini susreta ponovo je došlo do pada, pa je Schaffhausen došao do samo -2, ali, Zagreb je na kraju uspio pobijediti 30:27 i slavlje je moglo početi. Ponajbolji u redovima Craotia osiguranja Zagreb bili su, kao uostalom u većini susreta ove sezone, Kiro Lazarov (11 golova) i Igor Vori (7 pogodaka). Izostala je realizacija s krila, jedino je Zlatko Horvat sa 5 golova u 2. dijelu pomogao Lazarovu i Voriju da utakmicu u miru privedu kraju. –Konačno smo i mi nekog doma pobijedili. Odigrali smo jednu dobru utakmicu, iako smo ponovo pali u posljednjih 20 minuta. Ne znam zašto nam se to događa, ali se nadam da će u 2. dijelu Lige prvaka biti bolje-: rekao je Igor Vori. Nikša Kaleb je, kao i obično, obavio dobar posao u obrani, dočim u napadu baš i nije bio najuspješniji: –Možda smo očekivali malo lakši posao, budući da smo znali da je Vardar pobijedio Ademar i da nam neće trebati pobjeda od najmanje 5 golova razlike. Krenuli smo agresivno, želeći tu pobjedu, no, kad smo vidjeli da smo bolji, opusitli smo se, a, nažalost, protivnik obično takvo opuštanje zna iskoristiti.– Kao što smo već rekli, Zagrebaši su i ovu utakmicu odigrali sa dosta oscilacija. S time se složio i Kina Kaleb: –Mi smo ti ko trofazna struja, sinusoida ide gore-dolje. Trebalo bi nam ugraditi neki pretvarač da sve to bude istosmjerna struja.– Domagoj Duvnjak je i na ovoj utakmici sa nekoliko poteza pokazao da je veliki talent, a sa iskustvom će njegova igra sigurno biti puno bolja: –Znali smo da je utakmica biti ili ne bit, bilo je pritiska, koji smo riješili dobrom obranom u prvom dijelu. Postigli smo nekoliko lakih golova i na kraju je sve super završilo. Sad slijedi mali odmor i onda 2. krug Lige prvaka.- Trener Schaffhausena, Goran Perkovac, nije se za vrijeme utakmice previše živcirao, budući da je i on svjestan da nema momčad za nešto više u Ligi prvaka i nastavak europske priče tražit će u Kupu Kupova: –Bili su bolji cijelu utakmicu i na kraju zasluženo pobijedili. Ne bih se htio opravdavati mnogobrojnim ozljedama, to je normalno u sportu. Zagreb je živio na igri Kire Lazarova, koja je bila izuzetna kao i zadnji put, čestitam mu, bio je zaista izvanredan. Mi smo se borili koliko smo mogli, ali, bilo nas je premalo i jednostavno nismo mogli više. Na kraju čestitam Zagrebašima i želim im puno sreće u nastavku Lige prvaka.” Naravno da nismo zaboravili niti na Kiru Lazarova, koji je postigao čak 11 golova i bio je najbolji igrač na parketu Ledene dvorane Doma sportova: –Znali smo prije utakmice da će biti jako teško, iako smo znali da je Vardar pobijedio Ademar. Ovaj puta su nam i drugi pomogli, ali, tako je to u životu, sve u svemu, zasluženo smo pobijedili.– Trener Zagreba, Lino Červar, nije zaboravio niti na svoje suradnike, koji su uvelike pridonijeli prolasku Croatia osiguranja u 2. krug: –Čestitam prije svega igračima, koji su izdržali sve ove teške utakmice, i ponovo se vratili u igru za 2. krug, gdje nas prošle godine nije bilo. Isto tako čestitam i svojim suradnicima, Maglajliji, Bašiću i Jurišiću, koji su, bez moje nazočnosti puno radili i pripadaju im veće zasluge.- I, na kraju je Červar zaključio: –Mogu samo reći da ćemo na proljeće biti bolji i igrat ćemo još na puno većem nivou, jer sad imamo dosta europskih utakmica iza sebe. Isto tako, zahvaljujem se publici,koja je ispunila Ledenu dvoranu, a ne smijem zaboraviti niti na novinare, koji su i kad je bilo teško stali uz nas i obranili nas na neki način. Često imam konflikte sa novinarima, ali ovaj puta im se moram ispričati i zahvaliti im.– I tako su Zagrebaši napravili korak više u odnosu na prošlu godinu. Izborili su 2. krug, a protivnike će saznati sutra. Izvlačenje će se održati u 11 sati u Beču, a u ždrijebu je ostalo 16 ponajboljih europskih momčadi, koje će biti podijeljene u 4 skupine, a Croatia osiguranje Zagreb bit će, kao drugoplasirana momčad u skupini, u 2. bubnju. Nastavak Lige prvaka je nakon EP u Norveškoj. Z.V.