Bronca iz Francuske

27

Paralelno sa Svjetskim prvenstvom najboljih seniorki u Parizu i okolici odigravale su se 3. Mediteranske igre mladih, na kojima su nastupile i najbolje hrvatske. kadetkinje. 12 reprezentacija natjecalo se u dvije skupine. Hrvatska je igrala u grupi sa Ciprom (pobjeda 44:7), Italijom ( 34:13), Turskom (33:12), Crnom Gorom (23:20), a jedini neodlučeni rezultat zabilježile su naše cure u utakmici sa gošćama Mediteranskih igara, Brazilom. Bilo je 20:20. – Riječ je o jednom vrlo zanimljivom natjecanju. Igralo se po jednom modificiranom sustavu. Utakmice su trajale 3X15 minuta, svaka trećina bodovala se zasebno. Za pobjedu se dobivalo 2 boda, neodlučeno 1, a pobjeda u trećini nosila je također jedan bod, pojasnio je sustav natjecanja izbornik hrvatskih kadetkinja Boris Dvoršak. U drugoj skupini igrale su Španjolke, Turkinje, Grkinje, Slovenke, Tunižanke i još jedne gošće- predstavnice Oceanije. Hrvatska reprezentacija je kao prvoplasirana u skupini u polufinalu igrala protiv domaćina, Francuske i izgubila jedinu utakmicu na turniru. – Šteta što ovu utakmicu nismo dobili. Imali smo neodlučen rezultat (16:16), nakon toga smo promašili penal i nekoliko zicera, Francuskinje su u nekoliko minuta napravile seriju od 6:0, odvojile se i više ih nismo mogli stići. Na kraju ovako visok poraz od 22:16 nije realan odnos snaga, ali, što je tu je i brončana medalja je odličan rezultat, rekao je izbornik Dvoršak. Hrvatska se u borbi za 3. mjesto našla ponovo nasuprot Brazilu. Zanimljivo da je ponovo rezultat bio 20:20, a nakon sedmeraca naše cure su osvojile broncu i slavlje je počelo. Nakon toga uslijedilo je finale u kojem su se sučelile Španjolska i Francuska. Nakon zanimljive igre Španjolke su pobijedile 19:15 i naslov odnijele u Španjolsku. – Koliko je ovaj turnir u Francuskoj bio jak govori podatak da su Španjolska i Francuska bile i finalistice ovogodišnjeg Europskog prvenstva u Bratislavi. Tada su slavile Francuskinje, a, evo sad su im se Španjolke osvetile. Hrvatska je u Bratislavi bila 10, podsjetio nas je Bota. Na kraju je izbornik Boris Dvoršak izdvojio i ponajbolje hrvatske igračice na MI mladih u Parizu: – Sve su cure su odigrale odlično. No, ako nekog treba izdvojiti, onda su to: vratarka Zeljko (Lokomotiva), krila Grmoja (Sesvete) i Kosanović( Lokomotiva), te vanjske igračice Poljak (Podravka) i Rajić(Umag.) Na kraju moram reći da smo u Francuskoj doživjeli još jedno veliko priznanje. Medalje smo dobili u Bercyu, na poluvremenu finalne utakmice SP između Rusije i Norveške. Naravno, taj događaj kad primaš odličje pred 16 000 gledatelja ostat će nam svima u sjećanju, zaključio je izbornik hrvatske kadetske ženske reprezentacije Boris Boris Dvoršak. Čestitke našim kadetkinjama, koje su u posljednje 2 godine na velikim natjecanjima doživjele samo 3 poraza i pokazale da nema straha za budućnost hrvatskog ženskog rukometa. Z.V.