Podrumašice odnijele bodove

34

Osim pobjede Požežanki na gostovanju kod Trešnjevke nije bilo iznenađenja u 15. kolu 1. HRL za žene DUKAT 1.HRL – ŽENE 15. KOLO Kutija šibica Zagreb, gledatelja: 100, Suci: Cerniar – Grubišić Nadzornik: Čačić TREŠNJEVKA – KUTJEVAČKI PODRUM 27:28 (13:16) TREŠNJEVKA: Zovko 1(1), Kajfeš, Daskijević, Jurčević 5, Bušić, Džono, Šamarinec 6, Papak 4, Bašić 2, Majer, Vidović, Jukopila 8, Golubić, Gotal 1. Trener: Nikola Škorić KUTJEVAČKI PODRUM: Radić, Bošković, Marušić 5(1), Komljenović 3, Vujanović, Raguž 10(2), Đipalo 10, Matutinović, Šakić, Katarić, Vujanović, Sliško. Trener: Marinko Brkić. ISKLJUČENJA: Trešnjevka 4 minuta, Kutjevački podrum 6 minute SEDMERCI: Trešnjevka 1(2); Kutjevački podrum 3(4) Gošće iz Požege osvojile su vrlo važne bodove u Kutiji šibica golom u zadnjoj minuti utakmice. Prvi dio utakmice prošao je u izjednačenoj igri sve do pred kraj kada su gostujuće rukometašice serijoom od tri uzastopna gola riješile poluvrijeme sa prednošću 16:13. Golovima Nine Jukopile i Ane Papak domaće rukometašice Trešnjevke su izjednačile (16:16) u nastavku drugogo dijela. Tako se stalno igralo gol za golom sve do pred kraj kada gošće ulaze sa prednošću od dva gola (27:25). Nina Jukopila daje gol za smanjenje prednosti 26:27 a Vlatka Šamarinec postiže gol za izjednačenje. Zadnji napad je bio u rukama gostujućih rukometašica. Antonija Marušić postiže zlatni gol za pobjedu i vrlo važna dva boda s kojima su Požežanke pobjegle iz društva zadnjih četiri ekipa. Martina Raguž i Ivona Đipalo sa po deset postignutih golova su dale najviše za pobjedu gostujućih rukometašice a svakako treba spomenuti i Antoniju Marušić koja je pored posljednjeg odlučujućeg kgola dala još 4 za Kutjevački podrum. Nina Jukopila je dala najviše za Trešnjevku, osam golova. DUKAT 1.HRL – ŽENE 15. KOLO SŠ Sesvete, gledatelja:, Suci: Bajt – Tor Nadzornik: Barinić SESVETE AGROPROTEINKA – LOKOMOTIVA 20:30 (12:15) SESVETE AGROPROTEINKA: Bukovina, Milić, Sobota, Pa. Stopić, Bošnjak, Pavičić, Grmoja, Pe. Stopić, Bazzeo, Karaula, Nikšić, Marušec, Nuić, Kranjec. Trener: Zoran Mlinarić LOKOMOTIVA: Grubišić, Golubić, Čop, Peraica, Vrkljan, Penezić, Pušić, Knježević, V.Milanović-Litre, Starček, Zeljko, Lovrić, Vrdoljak, Trener: Josip Šojat. ISKLJUČENJA: Sesvete minute, Lokomotiva minuta SEDMERCI: Sesvete (), Lokomotiva (). DUKAT 1. HRL – ŽENE 15. KOLO SD na Kozali – Rijeka, gledatelja: 100, Suci: Barić – Gutrung Nadzornik: Omre ZAMET – TVIN TRGOCENTAR 37:31 (21:15) ZAMET: Rebić, Zorić 1, Brčić 5(39, Vuković 9, Jukić 2, Džafić, Kovačević, Tintor, Radošević, Tus, Linić 9, Vučić 5, Fabijanić 6(3), Piršl. Trener: Esad Subašić. TVIN TRGOCENTAR: Smiljčić, Me. Begović, Premužić 1, Poljak 1, Ma. Begović 3, Grdić 6, Rončević 2, Kolarek, Milanović-Litre 1, Bračko, Obžetić, Pongrac 2, Šerić 11(4), Stričević 4(1). Trener: Goran Mrđen. ISKLJUČENJA: Zamet 12 minuta, TVIN 10 minuta SEDMERCI: Zamet 6(7), TVIN 5(6) Otpor lavica iz Virovitice trajao je sve do 13. minute i rezultat 5:5. Poslije toga Zamećanke prvi put stvaraju prednost od dva gola a nakon toga prednost se povećava na konačnih 6 golova na kraju prvog dijela (21:15). U nastavku utakmice ista slika! Virovitičanke su se uspjele serijom od tri uzastopna gola približiti na 26:23. Riječanke sigurnom igrom uspijevaju mirno završiti utakmicu u svoju korist. U utakmici sa puno golova, 13 dosuđenih sedmeraca najraspoloženiji strijelci su bile Ivana Vuković i Tea Linić sa po devet postignutih golova, dok je Andrea Šerić postigla čak 11 golova za Virovitičanke. I za Riječanke važni bodovi! Sa dvije uzastopne pobjede popele su se na 7. mjesto. DUKAT 1.HRL – ŽENE 15. KOLO SD “Vinko Kandija” Trogir, gledatelja: 500, Suci: Glavinić – Veraja Nadzornik: Komazin TROGIR – SPLIT 30:18 (14:7) TROGIR: L. Emer, Džeko, Jurić, Petković, Boban, Brčić, Čović, Palada, Križanac, Stričević, Radić, Vlajčević, Borozan. Trener: Vatromir Srhoj. SPLIT: Šolić, Duplančić, Bašić, Lulić, Meštrović, Perović, Vrdoljak, Lisica, Bebić, I.Jukić, Biuk, T. Jukić, Anterić, Andabak, Trener: Tanja Buljević. ISKLJUČENJA: Trogir minuta, Split minuta SEDMERCI: Trogir (), Split (). U dalmatinskom derbiju uvjerljva pobjeda Trogiranki. Kako se i očekivalo domaće rukometašice pred 500 gledatelja nisu imale milosti za Splićanke. Već od početka se počela stvartai rezultatska prednost za Trogiranke koja se samo povećavala. DUKAT 1.HRL – ŽENE 15. KOLO SD Zrinjevac, Osijek gledatelja: 150, Suci: Herceg – Lozančič Nadzornik: Krajc OSIJEK CO – KOKA 31:20 (18:9) OSIJEK CO: Novoselić, Franić 6, Živalj 3(2), Nenadić 4, Knez 9(3), Mikuš, Perić (13 obrana), Lacković, Ma. Koščak 1, Sućur 2, Marušić, Gorup, Gašić 2, Bednjanec 4. Trener: Vedran Ćurak KOKA: Hajduk (4 obrane), Malić, S. Horvat 5, M. Oštarijaš, Veselovac 4, Hrg 2(1), Križanić 4, Kušter 2, Levanić 3(2), Medak ( obrane)2, P. Oštarijaš, Sekelj, Sušec, V. Horvat. Trener: Željko Golik ISKLJUČENJA: Osijek 2 minute, Koka 2 minute. SEDMERCI: Osijek 5(6), Koka 3(6). Pred dvjestotinjak gledatelja Osječanke su prikazale lijepu igru i uvjerljivom pobjedom nad varaždinskim sastavom došle do nova dva boda koja ih vode na peto mjesto. Iako su Osječanke igrale bez ozlijeđenih Ane Stilinović i Maje Bandalo, te bolesne Eme Blažeković, od gotovo samog početka, pa do kraja utakmice, furioznom igrom nadvladale su slabašne gošće. Mora se priznati da se od gostujućih igračica mnogo više očekivalo jer su u prvom dijelu prvenstva ipak osvojile bod protiv Osječanki. Ali kao da je baš ta utakmica dala dodatni motiv domaćim curama da pokažu koliko su kvalitetnije i bolje, te da su i u Varaždinu, gdje su imale stalno vodstvo, zaslužile dva boda. Tek na početku utakmice, imale su gošće vodstvo od 2:0, no ubrzo se rezultat ravna i kod rezultata 5:5, osječanke kontrama i golovima Jelene Franić dolaze u zasluženo i uvjerljivo vodstvo. U prvom poluvremenu pohvale idu isključivo obrani domaćih, dakle, Dajani Šućur i Korneliji Gašić koje su svojom agresivnošću potpuno onemogućile šut vanjskih igračica, te Žani Živalj koja je još jednom pokazala da je okosnica osječke obrane. U drugo poluvrijeme kreće se sa rezultatom od 18:9 za osječke rukometašice. I dalje nastavljaju igrati 3-2-1 obranu i ubrzo prave razliku koja se održavala do kraja utakmice. Nakon što je parket napustila Tanja Nenadić, domaće igračice malo popuštaju, ali nakon domaćeg time outa, Osječanke dižu nivo igre i uvjerljivo slave! Ivana Knez opet najuvjerljivija sa 9 pogodaka. Još su jednom osječanke pokazale da ih krasi izuzetno zajedništvo i da usprkos problemima i ozljedama mogu biti u samom vrhu hrvatskog rukometa. Nema drugoga nego poželjeti im uspješan nastavak sezone i nove domaće pobjede. Odmora nema, jer već u utorak idu u goste Podravci koja je u toj utakmici favorit. Ali pokazale su da i protiv najboljih ekipa mogu pružiti dostojan otpor, pa se nadamo da to ipak neće biti igra samo vodeće ekipe našeg prvenstva. Koki možemo poželjeti sreću da u narednim kolima kako bi izbjegle ligu za ostanak. Za Hrvatski rukometni portal: Ivona Bednjanec DUKAT 1. HRL – ŽENE 15. KOLO Dom sportova, Pula, gledatelja: 200 , Suci: Crnojević – Kostecki Nadzornik: Karabajić ARENA – PODRAVKA VEGETA 19:31 (9:15) ARENA: Dukić, Mandić 1, Mudronja 1, Mujknović, Pavlek 5 (3), Kiridžić 5, Gržinić, Benazić 3, Žufić, Gavranić, Devović, Nikčević 4, V. Marković, G. Marković. Trener: Adrijana Prosenjak. PODRAVKA VEGETA: Žderić, Jelčić, Ljolje 1, Kožnjak 4, Palčić 2, Horvat, Franić 2(2), Pasičnik 3(2), Tatari 5, Zebić 2, Todorovska 5, Lovrak 1, Bulath 2, Gaće 4. Trener: Zdravo Zovko ISKLJUČENJA: Arena 6 minuta, Podravka 4 minute SEDMERCI: Arena 3(4), Podravka 4(4). Do rezultata 5:5 domaće rukometašice su pružale dostojan otpor Podravkašicama koje su došle u radni izlet u Pulu, kako navodi koprivnički novinar u najavi gostovanja Podravke Vegete. Sve ostalo je bilo u znaku Podravke kod koje su se istakle Natalija Todorovska i Miranda Tatari sa po pet golova. I Gordana Pavlek i Tanja Kiridžić su postigle po pet golova za Arenu. Izvor: Hrvatski rukometni portal

Prethodni članakPoljak: Generacija za najveće uspjehe (audio)