Četvrtfinale završnice kupa za žene

16

Lokomotiva je još jednom, u zanimljivoj utakmici, ostala kratka za pobjedu, dok Podravka sigurno kroči prema novom domaćem trofeju. Puljanke su očekivano pobjedile na svom terenu Varaždinke, Sesvete prepustile pobjedu Trogirankama 1/4 ZAVRŠNICA KUPA Kutija šibica – Zagreb, gledatelja:, Suci: Sokol – Posavec Nadzornik: Vujnović LOKOMOTIVA – PODRAVKA VEGETA 23 : 26 (12:14) LOKOMOTIVA: Zeljko (17), Golubić 3 (1), Čop 2, Peraica 3, Pušić 9 (3), Penezić 4, Vrkljan, Knježević, Avdibašić, Starček 1, Petković, Lovrić 1, Rašković, Džeko. Trener: Josip Šojat. PODRAVKA VEGETA: Žderić (12), Jelčić (2), Kožnjak 4, Palčić 2, Horvat 1, Franić 1, Pasičnik 4, Tatari 8, Zebić 3, Todorovska 2, Lovrak 1, Bulath, Gaće, Ljolje. Trener: Zdravo Zovko ISKLJUČENJA: Lokomotiva 0 minuta, Podravka Vegeta 8 minuta. SEDMERCI: Lokomotiva 5(4), Podravka Vegeta 1(1) Po prvi puta su se u četvrtfinalu Kupa Hrvatske sastale Lokomotiva i Podravka u zagrebačkoj Kutiji šibica. Podravka je bila bez ozljeđene Ivanke Hrgović, dok su Lokomotivi nedostajale Jelena Grubišić i Vesna Milanović-Litre. Gošće iz Koprivnice bolje otvaraju susret, te vode s 2:0. Da razlika ne bude veća pobrinula se je odlična Marija Zeljko na golu Lokomotive s nekoliko odličnih obrana. U šestoj minuti Lokomotiva zabija svoj prvi gol za rezultat 1:2, a s terena odlazi Anita Bulath zbog lakše ozljede zgloba. Obje ekipe igrale su odlične i čvrste obrane pa šansi za gol nije bilo mnogo. Lokosice su se u početku posebno mučile u napadu na organiziranu obranu Podravke. Ipak u 20. minuti Lokomotiva s igračicom više izjednačava na 8:8, a minutu kasnije i prelazi u vodstvo od jednog gola prednosti. U 28. minuti, pri rezultatu 12:12, trener Zovko zove time out koji je očito urodio plodom jer podravkašice na odmor odlaze s dva gola prednosti, 12:14. Lokomotivu su u prvom dijelu vodile izvrsna Zeljko i danas vrlo raspoložena Nikica Pušić, a kod Podravek su najistaknutije bile Miranda Tatari i Maja Zebić. Početak drugog poluvremena opet pripada gošćama koje se s par lakih golova odvajaju na 4 gola razlike u 35. minuti, 12:16. Lokosice su stalno pokušavale sustići rezultat ali s nekoliko promašenih zicera i neraspoloženom Starček i Lovrić u vanjskoj liniji to je bio vrlo težak zadatak. Zovko je na vrata poslao mladu Martu Žderić koja je svoju priliku izvrsno iskoristila te još više zagorčala život domaćim igračicama. U nastavku se je probudila i Svitlana Pasičnik, Maja Kožnjak zabija nekoliko lijepih pogodaka, a svoju rolu nastavlja i Miranda Tatari. Što je susret išao dalje, kod Lokomotive su se zbog kratke klupe i umora počele redati pogreške. Pušić i Zeljko su i dalje gurale svoju ekipu, a pomogle su im Tea Golubić i Aneta Peraica. U 59. minuti Lokosice smanjuju na dva gola razlike no opet zbog pogrešaka u napadu gube loptu te Podravka zasluženo dolazi do pobjede, 23:26. Bila je to vrlo dobra i zanimljiva utakmica u kojoj su se najviše istakle mlade golmanice s obje strane, kao svijetla budućnost hrvatskog ženskog rukometa, te izvrsne reprezentativke Nikica Pušić s 9 i Miranda Tatari s 8 pogodaka. Obje ekipe su igrale vrlo kvalitetne obrane, a podbacila je vanjska linija Lokomotive od koje se je više očekivalo. Jedino je Andrea Penezić uspjela zabiti 4 pogotka no i njezina igra je bila daleko od najboljeg izdanja. U svakom slučaju zaslužena pobjeda Podravke koja je zasigurno u velikoj mjeri produkt duže klupe, dok su domaće igračice osuđene na punih 60 minuta igre i koncentracije uz eventualno dvije ili tri kvalitetne zamijene tijekom utakmice. Hrvatski rukometni portal 1/4 ZAVRŠNICA KUPA Dom sportova, Pula, gledatelja: 100, Suci: Prpić – Szekely Nadzornik: Živolić ARENA – KOKA 27 : 22 (15:14) ARENA: Dukić, Gržinić (12+1), Mandić 1 (1), Bašić 3 (3), Mujkanović 2, V. Marković 1, Pavlek 3, Kiridžić 9, Benazić 1, Žufić 1, Gavranić 1, Devović, G. Marković, Nikčević 5. KOKA: Hajduk (5), Medak (3), Horvat 3, M. Ostarijaš, Veselovac 3 (2), Hrg 4 (2), Križanić 4, Kušter 3, Levanić, P. Ostarijaš, Sekelj, Sušec 2, Mužek, Šuster 3. Sedmerci: Arena 4 (4), Koka 4 (5). Isključenja: Arena 2, Koka 8 minuta. Crveni karton: Kušter (60′- treće isključenje). Zaslužena pobjeda domaćih rukometašica čime je po prvi put izboren plasman u završnicu domaćeg kupa, među četiri najuspješnije hrvatske ekipe. Do možda i najvećeg uspjeha u klupskoj povijesti -arenašice- su došle zahvaljujući furioznom drugom dijelu, dok se u prvih trideset minuta vidjelo da je važnost utakmice pomalo sputala domaće igračice, što su gošće umješno koristile i bez problema držale susret u egalu. Prvi dio susreta obilježile su propusne obrane i neočekivano veliki broj pogodaka (29), dok su vratarke koje su uglavnom ostajale na vjetrometini ukupno prikupile samo pet obrana (Gržinić dvije i Medak tri). Gošće su veći dio prvog poluvremena bile u minimalnom vodstvu, da bi -arenašice- prvu prednost ostvarile tek u 18. minuti (9:8). No, igračice -Koke- rade seriju 0:3 i u 24. minuti odlaze na 11:13, signal za Adrijanu Prosenjak da pozove minutu odmora. Savjeti su urodili plodom i u 28. minuti domaće izjednačuju, da bi desetak sekundi prije odmora, četvrtim pogotkom najbolje igračice susreta Tanje Kiridžić, -arenašice- u svlačionicu ipak uspjele otići s minimalnim vodstvom (15:14). Izgleda da je desetominutna pauza godila domaćim igračicama, jer je iz svlačionice izišla jedna posve nova -Arena- i stvari su, na zadovoljstvo malobrojne publike, brzo došle na svoje mjesto. Probudila se Vedrana Gržinić te u 15 minuta nastavka prikupila osam obrana, a u napadu je Tanja Kiridžić zaigrala malu simultanku, povukavši za sobom ostatak ekipe te primoravši gostujućeg trenera da joj dodijeli posebnu čuvaricu. No, stekao se dojam da je to učinio kad je pobjednik već bio odlučen. Naime, nakon što su gošće u 36. minuti još uvijek imale minimalno vodstvo (16:17), -arenašice- pokazuju svoje pravo lice i rade seriju 6:0 te u 44. minuti odlaze na 22:17. Zatim je uslijedio petominutni period bez postignutog pogotka, da bi -točku na i- svoje odlične večeri Vedrana Gržinić stavila u 50. minuti, obranivši sedmerac dotad nepogrešivoj Veselovac i omogućivši tako svojim suigračicama da s još jednom dobrom realizacijom odu na -plus 6- (25:19), najveću prednost na susretu, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. U posljednjih deset minuta domaće su igračice umješno sačuvale stečeno vodstvo te u zajedničkom zagrljaju dočekale posljednji sudački zvižduk. Glas Istre 1/4 ZAVRŠNICA KUPA SD “Vinko Kandija” Trogir, gledatelja: 300, Suci: Cepanec – Jeftić Nadzornik: Miškulin TROGIR – SESVETE AGROPROTEINKA 25 : 23 (8:14) TROGIR: L. Emer 3, Džeko 2, Jurić, Petković 10(4), Boban 4, Čović 4(3), Palada, Križanac, Stričević 1, Radić 1, Vlajčević, Borozan. Trener: Vatromir Srhoj. SESVETE AGROPROTEINKA: Bukovina, I. Milić 7, Sobota 4, Bošnjak 2, Pavičić 1, Grmoja, Bazzeo 3(2), Karaula, M. Milić, Nikšić 1, Marušec 1, Nuić 4, Kranjec. Trener: Zoran Mlinarić ISKLJUČENJA: Trogir 6 minuta, Sesvete 8 minute SEDMERCI: Trogir 8(7), Sesvete 4(2). Imale su gošće veliku priliku napraviti pravi podvig i plasirati se u završnicu Kupa. Na početku vodstvo gošći iz Sesveta 3:0, da bi Trogiranke dostigle gol minusa na 3:4, nakon čega sesvećčanke postižu četiri gola i vode 8:3. Do odmora odlična igra Sesvečanki koje odlaze na odmor sa prednošću od šest golova (8:14). Prednost Sesveta se polako topila u nastavku. Prvo su Trogiranke smanjile na 14:16 ali su Sesvečanke ponovo postigle dva gola za prednost od 18:14. Utakmica je riješene u zadnjih deset minuta, prvo Trogiranke prvi put izjednačavaju na 21:21 a nakon toga gošće imaju još dva puta prednost da bi Trogiranke u zadnjim minutama prvi put povele i dale zadnja dva gola na utakmici koji ih vode u završnicu Kupa. Neiskustvo i nedovoljna koncentracija košatalo je mladu ekipu Sesveta poraza. S druge strane ponovo se pokazalo da je upornost i strpljivost pa i iskustvo bilo presudno i dovelo Trogiranke u završnicu Kupa. Ivana Petković najefikasnija sa deset postignutih golova. Hrvatski rukometni portal TREŠNJEVKA – KUTJEVAČKI PODRUM 39:20 (18:12) Zagreb, 29.02.2008. – SD Kutija šibica – 17:30 TREŠNJEVKA: Zovko 8, Kajfeš, Daskijević, Jurčević 2, Papak 6, Džono 2, Šamarinec 5, Bašić 3, Majer, Vidović 5, Jukopila 4, Golubić, Gotal 3, Bušić 1. Trener: Nikola Škorić KUTJEVAČKI PODRUM: Radić, Bošković, Marušić 3, Komljenović 1, Raguž 7(2), Đipalo 4, Zdunić 3, Smoljo,Matutinović, Šakić, Katarić 1, Vujanović 1, Sliško. Trener: Marinko Brkić. ISKLJUČENJA: Trešnjevka 12 minuta, Kutjevački podrum 6 minuta SEDMERCI: Trešnjevka 9(8); Kutjevački podrum 2(2) OPOMENE: nitko CRVENI KARTONI: nitko SUCI: Zlatko Ladić – Sraćinec i Marijan Mraz – Trnovec Bartolovečki NADZORNIK: Miodrag Peković – Varaždin Gledatelja: 100 Izvještaj s utakmice