Rukometaši Nexea osvojili broncu u Kupu Hrvatske

16

Rukometaši Nexea iz Našica osvojili su brončanu medalju u Kupu Hrvatske. Nakon velike borbe i veoma neizvjesne utakmice svladali su Dubravu rezultatom 30:29.

Susret su bolje otvorili rukometaši Nexea koji u su brzo poveli s 2:0. Dubrava je od početka tako morala stizati zaostatak. To su i uspjeli u 10. minuti kada su preko Ante Babića došli na 5:5. Međutim, Nexe se nakon dvije minute ponovo odvojio na plus dva, ali Dubrava nije pokleknula te je u 14. minuti rezultat opet bio izjednačen.

Do pred sam kraj poluvremena se igralo gol za gol, ali je Nexe u 28. minuti prekoMarina Sakića ponovo prelazi u vodstvo i to od čak tri pogotka što im je bila i najveća prednost do tad u susretu (15:12). Dubrava na kraju ipak uspijeva malo umanjiti zaostatak pa se na predah otišlo s rezultatom 16:14.

Nakon što je Nexe u nastavku ponovo poveo s tri pogotka našao se u velikom igračkom deficitu jer su im u jednom trenutku tri igrača bila isključena. Samo su četiri sekunde igrali s tri igrača, no kada je ušao četvrti uspjeli su i zabiti gol i sačuvati svoju prednost. Međutim, Marko Mihaljević preuzeo je svu igru Dubrave na sebe i s tri uzastopna pogotka doveo svoju momčad u vodstvo 21:20 u 42. minuti.

Nakon toga još je dva pogotka postigao Sandro Samardžić za 23:20 i ukupno pet uzastopnih pogodaka Dubrave. Nexe je bio bez gola osam minuta, a post i seriju Dubrave je prekinuo Mirko Herceg koji je postigao 21. gol za Nexe. Iako se činilo da će Dubrava prelomiti susret na svoju stranu, Našičani su 10 minuta prije kraja uspjeli izjednačiti preko Mislava Nenadića na 24:24.

Nexe je nekoliko puta nakon izjednačenja imao priliku povesti i slomiti utakmicu, no na vratima Dubrave se ispriječio odlični Igor Totić koji je branio zicere. Utakmicu je ipak uspio riješiti Vedran Zrnić koji je iz sedmerca dvije minute prije kraja zabio za 29:27 što Dubrava do kraja nije uspjela uloviti. Nexe je u konačnici slavio s 30:29.