Hrvatska uvjerljiva protiv Austrije u prijateljskoj utakmici

63

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija krenula je s pripremama za Europsko prvenstvo koje se u prosincu održava u Švedskoj. Prvu fazu priprema izabranice Gorana Mrđena odrađuju u Ivanić-Gradu u sklopu kojih su odigrale prvu pripremnu uitakmicu protiv Austrije. U utakmici u kojoj su se testirale trenutne snage i stanje ekipe do slavlja stigle su rezultatom 36:28 (15:11).

Susret u Ivanić-Gradu odlično su otvorile Hrvatcie koju su na krilima Andree Penezić i Žane Marić u semdoj minuti postavile 4:0 sve uz veliku pomoć vrlo raspoložene Ivane Kapitanović na golu. Prvi pogodak za Austriju stigao je u osmoj minuti. Od tog trena gostujuće igračice pojačale su tempo i do 17. minuti stigle na samo pogodak zaostatka (7:8). Naše djevojke u posljendjih deset minuta prvog dijela utakmice ušle su s tri gola više nakon što gol zabija Ćamila Mičijević. Svoju prednost Hrvatska je držala sve do odlaska na odmor kada prvi dio utakmice zaključuje rezultatom 15:11.

Hrvatsku je u nastavku susreta predvodila Vesna Milanović Litre s čijim je pogocima reprezentacija održavala svoje vodstvo od četiri pogotka. Na plus pet je prvi puta u susretu povisila odličnim pogotkom Ćamila Mičijević koja je izborila i isključenje. Prednost je nastavila rasti pa je u 40. minuti Hrvatska preko Sonje Bašić povevela s 24:16. Do velikih plus 11 Hrvatsku je dovela Ivana Kapitanović pogotkom s gola na gol 11 minuta prije kraja susreta. Izbornik Mrđen posljednjih deset minuta dao je priliku svim igračicama, ali rezultat nije trpio. Ipak na samom kraju Austrijanke svoj zaostatak smanjuju na osam pogodaka. U konačnici je Hrvatska slavila s visokih 36:28.

Ivana Kapitanović skupila je velikih 18 obrana ali je na svoj konto upisala i jedan pogodak. Najraspucanije su bile Penezić sa sedam, Mičijević sa šest te Bašić i Milanović – Litre s po pet pogodaka.

Uzvratni susret na rasporedu je u subotu, 8. listopada, u 16 sati, u Grazu.