Juniori poraženi od Slovenije u Dabasu

19

Hrvatska juniorska reprezentacija nakon osvojenog četvrtog mjesta na Europskom prvenstvu ovog ljeta u Danskoj okupila se kako bi otišla na Međunarodni turnir u Mađarsku. U Dabasu su s njima reprezentacije Slovenije, Rusije i mađarske, a prvu utakmicu odigrali su protiv Slovenaca.

Utakmicu su podjednako otvorile obje reprezentacije i u izjednačenom tonu igralo se gotovo cijelo prvo poluvrijeme stoga se na odmor otišlo pri rezultatu 13:13. Nešto bolje je otvorila Slovenija drugo poluvrijeme, čvrstom obranom namučila hrvatski napad te stvorila seriju 3-0 za 18:15 u 45. minuti utakmice. Tu prednost izabranici Horvata lovili su do kraja samog susreta. po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu je stajalo 21:24.

Najbolji su kod Hrvatske bili David Mandić s pet i Filip Glavaš s četiri pogotka.

Sljedeća utakmica hrvatske juniore čeka 29. prosinca kada će u 16 sati snage odmjeriti s Rusijom koja je prvog dana turnira poražena od Slovenije 29:33 (15:17).

HRVATSKA – SLOVENIJA 21:24 (13:13)

HRVATSKA: Car, Špikić; Glavaš 4, Zobec 1, Mandić 5, Pandža 1, Markušić 1, Šnajder 1, Severec 1, Šipić 1, Samardžić, Babić 2, Vrdoljak, Medić 1, Manci-Mičević 2, Čorić 1
Izbornik: Hrvoje Horvat

SLOVENIJA: Moljk, Stojnič 4, Cvetko 2, Kavčič, Kocbek, Vlah 3, Krečić 2, Grošelj, Kotar, Leben, Sokolić 1,.Velkavrh 1, Planinc 4, marguč 2, Knavs 5, Dobaj
Izbornik: Saša Prapotnik