Nexe i Zagreb do slavlja, Metalcu derbi Lige za ostanak

83

Liga za prvaka, 3. kolo:

RK Dubrava – RK PPD Zagreb 27:33 (14:16)

Zagrebački derbi stigao je u trećem kolu Lige za prvaka u kojem su Veprovi iz Dubrave ugostili Lavove s Trešnjevke. Dubrava je dobro otvorila susret i imala početno vodstvo 2:1, ali Zagreb je malo pojačao Dobrivoja Markovića, Stefana Vujića i Zlatka Horvata otišao na +2. Domaćin je imao priliku nanovo izjednačiti, ali obrana Zagreba sa Stevanovićem na golu to nije dopuštala pa su Zagrebaši u 21. minuti pobjegli na 12:6. Pred kraj poluvremena Dubrava je prebacila u višu brzinu i preko Antonija Kovačevića uspjela smanjiti na samo dva pogotka zaostatka (14:16). Sjajno izdanje Dubrave nastavilo se i u drugom poluvremenu uz potporu Grahovca na golu. Veprovi su u samo šest minuta nastavka ulovili Zagreb pa golom Ante Babića iz polukontre stigli do vodstva (20:19). Kontrec, Vujić i Horvat ponovno su bili ti koji su Zagrebu omogućili odvajanje na +3. Do kraja utakmice, unatoč borbi Dubrave na terenu, Zagrebaši su povećali na 33:27 i time došli do još jedne pobjede.

Zagrebaše su do slavlja vodili Zlatko Horvat sa sedam i Dobrivoje Marković sa šest pogodaka, a na vratima je Ivan Stevanović upisao deset obrana. Kod Dubrave se istaknuo Janko Kević sa šest, dok je Antonijo Kovačević upisao četiri gola iz isto toliko pokušaja. Dubravin vrataraki trio Totić-Marković-Grahovac sakupio je 15 obrana.

RK Nexe – HRK Gorica 29:24 (18:12)

Nakon poraza od Zagreba rukometaši Nexea vratili su se na pobjedničke staze. Na domaćem terenu upisali su pobjedu protiv Gorice. Našičani su dobro otvorili utakmicu i već nakon šest minuta poveli sa 6:2 preko Marina Vegara. Goricu to nije poljuljalo i nastojala se smanjiti zaostatak. Najbliže su došli na minus dva u nekoliko navrata kroz prvo poluvrijeme. Međutim, serijom od četiri pogotka, za koju je najzaslužniji bio Saša Barišić-Jaman, Nexe je poveo sa 16:10 i odnio +6 na odmor. U nastavku je Nexe bez većih problema održavao svoju prednost do 50. minute kada je Gorica serijom od pet uzastopnih pogodaka smanjila na 25:23. Goričani ipak više od toga nisu uspjeli pa je Nexe na kraju slavio s pet pogodaka prednosti.

Prvo ime Nexea bio je Barišić-Jaman koji se u strijelce upisao sedam puta. Na vratima se istaknuo Perica Lelić koji je obranio 13 udaraca. Kod Gorice Luka Marjanović je postigao šest pogodaka, dok je Tomislav Sladoljev skupio 12 obrana.

RK Rudar – MRK Metalac 28:33 (12:14)

Derbi između Rudara i Metalca ovaj put se igrao u Rudama gdje je domaća momčad tražila pobjedu ne bi li si otvorila vrata ostanka u Premijer ligi. Momčadi su kao i uvijek do sada ponudile neizvjesnu utakmicu punu preokreta u kojoj je na kraju slavio Metalac. Na početku susreta igralo se gol za gol sve do 15. minute kada Zvonimir Đikić s dva uzastopna pogotka donosi Rudaru +2 (8:6). Metalac se brzo rekuperirao i preokrenuo rezultat. Serijom od tri pogotka u posljednjih nekoliko minuta prvog poluvremena Metalac je došao do rezultata 14:11, ali Hrvoje Tojčić je smanjio na 14:12 u zadnjoj minuti. U nastavku je Rudar ponovo uspio doći do izjednačenja, pa i do minimalnog vodstva, ali Metalac 6-0 serijom deficit od dva gola pretvara u prednost od četiri. Od te serije Rudar se više nije uspio oporaviti te su bodovi otišli Metalcu koje se maknuo sa samog začelja ljestvice gdje se sada nalazi Ribola.

U redovima Metalca istaknuo se Toni Ezgeta s osam postignutih pogodaka, a Mislav Lončar obranio je ukupno 13 udaraca Rudaru. Domaću momčad predvodio je raspoloženi Đikić koji je na svoj konto upisao 11 pogodaka.