Podjela bodova Ivanića i Umaga, Dugo Selo ‘55 uvjerljivo

126

1. HRLŽ, 03. kolo:

DUGO SELO ’55 – SPLIT 2010 31:24 (16:11)

Nakon početnog vodstva gošći, 0:2 i 1:3, domaće rukometašice u petoj minuti, nakon 4-0 serije, preuzimaju vodstvo i više ga ne ispuštaju do kraja utakmice. Prvo veće odvajanje napravile su rukometašice Dugog Sela nakon nove 4-0 serije te je u 19. minuti na semaforu stajalo 13:7. Do kraja poluvremena Split 2010 uspijeva malo smanjiti zaostatak pogotkom Klare Rubić u zadnjoj minuti i u svlačionicu se odlazi s rezultatom 16:11.

Prvih deset minuta nastavka igra se gol za gol. Međutim, u drugih deset minuta Dugo Selo se odvaja na još veću gol razliku serijom 4-1 te se u posljednjih deset minuta utakmice ulazi s rezultatom 23:14. Do kraja utakmice postignuto je još 18 golova, od toga deset za gošće. Danijela Mistrić, ujedno i najbolja strijelkinja utakmice, postigla ih je u tom periodu šest, a ukupno 13. Kod domaćina je najefikasnija bila Andrea Božić sa šest pogodaka. Svakako valja istaknuti Maru Budić koja je skupila 20 obrana.

IVANIĆ – UMAG 25:25 (14:13)

Utakmicu otvaraju gošće pogotkom Ane Jajčević, a u istoj minuti Ivanić izjednačava golom Katarine Mrazović. U11. minuti Umag ima dva pogotka prednosti (4:6), a onda Ivanić serijom 3-0 preuzima vodstvo prvi puta na utakmici. Do 21. minute rezultat je izjednačen, a onda domaće igračice postavljaju na 12:9 u 26. minuti, nakon 4-0 serije. Do 29. minute Umag se uspijeva približiti na samo pogodak zaostatka (13:12), a s istom se gol razlikom odlazi i u svlačionicu.

U nastavku utakmice, nakon što je svaka ekipa postigla po dva gola, Ivanić  serijom od četiri pogotka odlazi na znatniju prednost (20:15, 41′). Tijekom sljedeće četiri minute Umag smanjuje zaostatak (20:18), a u 48. uspijeva i izjednačiti (21:21). Do 52. minute Ivanić odlazi na +2, a s ista gol razlika na semaforu je i u 54. minuti (25:23). Nakon toga Umag postiže još dva pogotka i utakmica završava bez pobjednika.

Najviše je golova za Ivanić postigla Katarina Mrazović, njih osam, a jednako je toliko za Umag postigla Ana Jajčević.