Velux EHF Liga prvaka: I Celje bolje od PPD Zagreba

138
VELUX Champions League Season 2019/2020 HC PPD Zagreb - HC MOL-PICK Szeged 20.10.2019. Arena Zagreb, Zagreb, Croatia

Rukometaši PPD Zagreba doživjeli su još jedan poraz u Ligi prvaka. U 7. kolu Celje Pivovarna Laško pobijedilo je hrvatskog prvaka 24:22 i tako mu još malo ugrozilo snove o osmini finala toga natjecanja.

Kao što se i moglo očekivati bila je to grčevita borba za svaku loptu, svaki pogodak. Zagreb je bio dobar obrambeno, ali u napadu mnogo toga nije funkcioniralo. Od četiri početna pogotka u 20. minuta, do prvog time outa Veselina Vujovića, Zagrebaši su zabili samo jedan pogodak iz igre. Tri preostala stigla su sa sedam metara. Ukupno su imali dva vodstva 2:3 i 6:7, ali ni jedan put nisu iskoristili priliku da to dignu na plus dva. To je u završnici uradilo Celje i relativno zadovoljno otišlo na predah pri rezultatu 10:8. Oba su vratara bila sjajna. Domaćin je imao realizaciju 41, a PPD  Zagreb samo 36 posto.

Celje realizira prvi napad u drugom dijelu i odlazi na plus tri. Zagrebaši uzvraćaju, prvi put s dva pogotka zaredom i dolaze na minus jedan. Uz sve to Zlatko Horvat ne koristi sedmerac. Prva prilika za dodatni pritisak na domaćina je propuštena. Sredinom drugog dijela Celje, opet bježi na plus tri (15:12). I drži to neko vrijeme, dok se igra pogodak za pogodak. Najbolje razdoblje u igri plinara je oko 50-te minute kada riskiraju maksimalno igrom sedam na šest. Od 17:14 , stižu do 17:17. I čini se da su našli rješenje  za Celje. Ali domaći trener uz čudesnog Klemena Ferlina na klupi (ukupno 14 obrana) pronalazi odgovor na klupi u vidu Matica Grošelja koji na sebe preuzima realizaciju u najtežim trenucima. Zagreb je stalno tu negdje, na pogodak zaostatka. Ali ne uspijeva preseliti prednost na svoju stranu. Vanjska linija je potpuno zatvorena pa se sve svodi na realizaciju sedmeraca ili gura na kapetana Zlatka Horvata. Damir Bićanić je siguran sa sedam metara (šest od šest), kapetan je  u pravo vrijeme namjestio ruku i pogodio dva posljednja udarca. Tako Zagreb ulazi u posljednju minutu s 23:22. Ali Celje završni napad. Četrdesetak sekundi prije kraja Tomaž Ocvirk traži minutu predaha i uspijeva složiti akciju kojom domaćin dolazi do novog pogotka i svoje druge pobjede ove sezone u Ligi prvaka. Zagreb ima priliku za uzvrat, već u četvrtak 14. studenog. Za utjehu mu ostaje saznanje da je izgubio s malom razlikom.

Josip Šarac je sa šest pogodaka bio prvi strijelac Celja. Pet je dao Domen Novak, a četiri bez pogreške Matic Grošelj. Kod hrvatskog prvaka najefikasniji Damir Bićanić sa šest pogodaka. Po četiri su dali Zlatko Horvat i Matej Hrstić,uz tri promašaja.

LIGA PRVAKA: SKUPINA A, 7. KOLO
CELJE PIVOVARNA LAŠKO – PPD ZAGREB 24:22