Paket 24 Premijer liga: Dubravi derbi, nema kraja crnom nizu Bjelovara

479

Sve su zanimljiviji i neizvjesniji susreti u Paket 24 Premijer ligi. U 11. kolu, Dubrava je prekinula post i vratila se pobjedničkim navikama. Bjelovar je pak nastavio crnu seriju izgubivši i petu utakmicu u nizu.

Dubrovnik je nakon dva mjeseca zapjevao u Gospinom polju. Dobili su Bjelovar, prekinuli niz od pet poraza za redom, a s plus osam još imaju i prednost u odnosu na Bjelovar budu li bodovno poravnati na kraju lige.

Prvu osjetniju prednost, domaćin je stvorio u završnici prvoga dijela s 18:15. U nastavku, napokon im je proradila i obrana (u dva prethodna susreta primili su 40 od Umaga, 36 od Poreča) i Bjelovar je, premda s novim trenerom, morao potpisati predaju. Marko Kobetić s deset pogodaka prvo ime u redovima Dubrovnika, po pet pogodaka dala su trojica Bjelovaraca – Vedran Šaravanja, Josip Repušić i Domagoj Grizelj. Bjelovar je upisao peti poraz za redom i od ugodnog iznenađenja lige u prvih pet kola, stigao u opasnu zonu.

Dubrava se dugo mučila protiv Poreča. Osim jednog vodstva u prvom dijelu 4:3, gosti su naime imali prednost sve do 47-me minute. U jednom trenutku prvoga dijela ona je iznosila plus pet, 10:15. Najveća prednost Poreča u nastavku bila je tri pogotka razlike 17:20, 18:21, 20:23. Onda je domaći sastav sredinom poluvremena, napokon spojio nekoliko dobrih obrana, uspio doći do mirne realizacije napada i poveo u 52-oj 25:24. Gosti su malo pali u završnici i Dubrava je serijom 5:3, stigla do šeste pobjede ove sezone. Sa šest pogodaka najefikasniji u redovima domaćina Ante Ivanković. Kod Poreča čak četvorica igrača po šest pogodaka – Vedran Mataija 6/8, Filip Perić 6/6, Matija Rađaković 6/8, Luka Moslavac 6/10.

Jako zanimljiv i neizvjestan susret odigrali su Varaždin i Spačva. Rijetko se događa da tijekom 50 minuta ni jedna momčad nema veću prednost od jednog pogotka. A upravo tako bilo je u Graberju. Malo je vodio domaćin, malo gost. Ali samo s jednim pogotkom razlike. I tako sve do 49-te minute kada Varaždinci napokon bježe na plus dva 23:21. Gosti to ipak uspijevaju stići i pogotkom Darija Raguža u 59-oj, poravnati rezultat, te osvojiti veliki i vrijedan bod. S 12 pogodaka sjajan je bio Frano Vujović kod Varaždina. Sandro Meštrić imao je 11 obrana. Kod Vinkovčana najbolji Dario Raguž, sa sedam pogodaka.

Gorica prema očekivanju nije imala problema s Umagom. Tim prije jer je gost bio bez Igora Vujića. Domaćin je relativno brzo stvorio pet pogodaka viška. Ali malo opuštanje u završnici prvoga dijela otvorilo je put Umagu da stigne na podnošljivih 20:17 na predahu. U drugom dijelu dugo su se držali na minus jedan. Ali kako je kopnila snaga sjajnog Tomislava Bošnjaka (11 pogodaka iz 16 pokušaja), a prave pratnje nje bilo, tako je Gorica stvarala sve veću i veću prednost do konačnih plus devet. Davor Ćavar, kako i priliči najboljem strijelcu Premije lige (84 pogotka), bio je s druge strane najbolji u domaćim redovima s deset pogodaka uz samo dva promašaja.

Sesvete je u zanimljivom susretu osvojilo bodove protiv Zameta i uhvatilo priključak s kompletnom ligom. Naime, četvrtoplasirani Varaždin sada im bježi samo dva boda. A to je, podsjećamo posljednje mjesto koje vodi u Ligu za prvaka. Nakon izjednačene igre u prvom dijelu, domaćin početkom nastavka uspijeva stvoriti prvu osjetniju razliku. U 35-oj imaju plus četiri 18:14. Sedam minuta kasnije i sedam pogodaka viška. I tu je bio kraj nadama Riječana da mogu do bodova. Ivan Matić postigao je osam pogodaka za Sesvete. Odličan je bio i Leon Štrbad s osam pogodaka iz osam udaraca. Među Riječanima prvo ime Veron Načinović sa sedam pogodaka iz isto toliko pokušaja.

PAKET 24 PREMIJER LIGA: 11. KOLO
RKHM DUBROVNIK –  BJELOVAR 35:27
DUBRAVA – POREČ 30:28
VARAŽDIN 1930 – SPAČVA VINKOVCI 26:26
GORICA – UMAG 42:33
MRK SESVETE – MRK ZAMET 31:24