Challenge Cup: Poraz Bjelovarki u prvom susretu osmine finala

344

Rukometašice Bjelovara poražene su u prvom susretu osmine finala Challenge Cupa u Tel Avivu od Maccabi Rishon Lesiona 25:23. Uzvratni susret igra se već sutra, jer su se Bjelovarke zbog smanjenja troškova puta, dogovorile da oba susreta odigraju u gostima.

Sve je bilo lijepo i obećavajuće za Bjelovar na početku susreta. One su formalno bile domaćin u tom suretu. Protiv ekipe o kojoj su vrlo malo znali rano su povele 4:1, pa 5:2. Ali već u 12 -oj minuti prednost seli na stranu domaćih rukometašica. Ipak do kraja prvoga dijela, uglavnom se igra pogodak za pogodak, s tim da prednost od jednog pogotka seli, malo na jednu, malo na drugu stranu. Na predah se ipak ide s 12:12.

I u nastavku Bjelovarke drže stvari pod kontrolom. Doduše njihova najveća prednost bila je dva pogotka. Sve do ulaska u posljednjih deset minuta, sastav Hrvoja Cikoje imao je vodstvo. A onda počinje pad jer Maccabi radi seriju od 6:1 i bježi, od 20:19, na pomalo nevjerojatnih 21:25. Nevjerojatnih s obzirom na igru koju su do tada pokazale. Ipak, hrvatske predstavnice u posljednje dvije minute uspijevaju postići još dva pogotka i uspijevaju si osigurati podnošljiv poraz 23:25, koji im ipak daje nadu da to mogu dostići u uzvratnom susretu. A on se igra već sutra, kada će Maccabi Rishon Lesion formalno biti domaćin. Bjelovarkama treba pobjeda od tri pogotka razlike, ili dva, ali da pri tome postignu više od 23 pogotka.

Sa sedam pogodaka iz 11 pokušaja Josipa Mamić bila je najefikasnija u redovima Bjelovara. Četiri je dodala Kristina Smiljčić. Deset obrana imala je Karmela Pokopac. Važano je spomenuti da Bjelovarke nisu realizirale tri sedmerca. Kod domaćih najbolja Kim Levi sa šest pogodaka uz sto postotnu realizaciju.

CHALLENGE CUP: 1/8 FINALA
ŽRK BJELOVAR – MACCABI RISHON LESION 23:25