1. HRL za žene: Bez pobjednika u Virovitici, Splitu pobjeda nakon dugo vremena

525

U 14. kolu hrvatske lige rukometašica Dugo Selo je odnijelo veliki i vrijedan bod iz Virovitice.  Split je napokon zaustavio niz poraza.

Virovitica je vodila do 54. minute, i na kraju morala spašavati bod. Na poluvremenu su domaće rukometašice imale šest pogodaka prednosti (18:12), i gotovo sve to uspjele  ispustiti. Uporne gošće polako su topile virovitičku prednost, pa u 55-oj čak i povele 30:31. Do kraja su imale još dva vodstva, a bod domaćinu spasila je Nika Deskar svojim petim pogotkom u posljednjoj minuti. Kod domaćih po običaju najbolje Tamara Hudoletnjak i Maja Kožnjak. Prva je postigla 13, druga 9 pogodaka. Gošće je predvodila Josipa Bebek s 14 pogodaka.

Sesvete su dugo lomile otpor Umaga i na kraju su domaće rukometašice uspjele upisati pobjedu. Gošće su naime vodile punih 46 minuta. Nakon prvoga dijela bilo je 13:15. Deset minuta kasnije, njihova prednost bila je plus pet, 15:20. Ali nisu uspjele izdržati do kraja. U posljednjih dvadeset minuta postigle su samo četiri pogotka, a domaće čak devet i tako su morale potpisati predaju. Petra Dičak predvodila je domaće s pet pogodaka. Kod gostiju prvo ime Andea Pavković s osam pogodaka.

Osijek nije propustio prigodu ostvariti još jednu pobjedu i priključiti se ekipama iz samoga vrha. Sinjanke su dugo prijetile. Bile jako blizu, ali u posljednjih 15-tak minuta su pale. Nije bilo prave rotacije koja bi mogla pratiti ritam domaćih i poraz je bio neizbježan. Sedam pogodaka dala je Sara Sablić za Osijek, a isto toliko Ana Lovrić za Sinj.

Split je nakon dugo vremena napokon stigao do pobjede. Prvo poluvrijeme bilo je dosta neizvjesno. Ali ipak je završilo s tri pogotka prednosti domaćih 15:12. Još nekoliko puta u nastavku bile su gošće na minus dva, ali ne i ispod toga. Splićanke su uspjele osigurati mirnu završnicu kada su u 53-oj povele 24:21. Sa sedam pogodaka Justina Stojanov bila je najbolji strijelac Splita. Na drugoj strani najviše je dala Ana Maria Gavrić – osam pogodaka.

1. HRL ZA ŽENE : 14. KOLO
    1234 VIROVITICA – DUGO SELO 55  33:33
    SESVETE AGROPROTEINKA – UMAG 26:24
    ŽRK OSIJEK – SINJ 22:20
    SPLIT 2010 – ZRINSKI 27:25
    LOKOMOTIVA  – MURVICA 36:21