1. HRL za žene: Malo bodova za domaćine

827

Petnaesto kolo rukometašica donijelo je dosta uspjeha gostujućim ekipama. Čast domaćina obranila je Virovitica vrlo vrijednom pobjedom nad Osijekom, odnosno Murvica slavljem protiv favoriziranih Sesveta.

Lokomotiva je još u petak lako i jednostavno stigla do 14 pobjede ove sezone u Dugom Selu. Domaće su se dobro držale dvadesetak minuta. Imale su i tri vodstva, ali bilo je jasno da ritam Lokosica ne mogu pratiti do kraja. Najveća prednost zagrebačke ekipe u nastavku bila je plus četiri. S 15 obrana Mara Budić bila je najbolja u domaćim redovima. Kod Lokomotive prvo ime Stela Posavec s devet pogodaka.

Koka je slavila u Pločama i Dalmatinku ostavila u brigama oko ostanka. U prvom dijelu igralo se praktički cijelo vrijeme pogodak za pogodak. Na poluvremenu je tako bilo 12:12. Koka je susret prelomila u nastavku kada je napravila seriju od 7:2 i pobjegla na velikih 14:19, u 40-oj minuti igre. Tu su prednost uspješno sačuvale do kraja i trenutačno zasjele na četvrto mjesto ljestvice. S 11 pogodaka Anđela Zelić bila je najbolja kod Dalmatinke. U redovima Varaždinki odlična je bila Tea Jalušić s osam pogodaka. Ivana Dežić dodala je šest za osmo slavlje Koke ove sezone.

Najneizvjesniji susret 15. kola odigrali su Zrinski i Bjelovar. Gošće su bile dosta umorne nakon povratka iz Izraela i zaostalog susreta 14. kola koji su odigrale pod tjednom. To se posebno vidjelo na početku, kada je Zrinski stvorio pomalo nevjerojatnu prednost od 7:1. ali malo po malo, počele su slagati svoju igru i stizati taj zaostatak. Do poluvremena su uspjele doći na minus tri 16:13. U 41-oj već su imale izjednačenje 19:19. Osam minuta poslije i vodstvo 23:24. Uz iznimne napore onih najiskusnijih uspjele su na kraju pobijediti 30:31. To je njihova sedma pobjeda u gostima ove sezone, i druga s minimalnom razlikom. Kod domaćina po osam pogodaka Ena Car i Ana Maria Gavrić, uz samo četiri obrane vratarki. U redovima bjelovarkog sastava Josipa Mamić sedam, EmaGuskić šest pogodaka. Devet obrana imala je Karnmela Pokopac.

Virovitica je odlično iskoristila raspored lige, jer je igrala treći susret za redom na svom terenu. I petom pobjedom pobjegla iz zone najugroženijih. Osječanke su vodile veći dio prvog poluvremena. Ali završnica je pripala domaćim rukmetašicama koje su ponovno sjajno predvodile Tamara Hudoletnjak i Maja Kožnjak. Njih su dvije zajedno postigle 17 od 30 domaćih pogodaka. Plus tri bilo je na predahu 17:14. Osječanke su bolje zaigrale u nastavku. Do prvog izjednačenja stigle su u 41-oj minuti. Domaće međutim, ni jednog trenutka nisu ispustile vodstvo. Pogodak odluke zabila je kako i priliči igračica koja je najbolji strijelac lige Tamara Hudoletnjak. Virovitica je tako prekinula veliki niz Osijeka od četiri pobjede za redom.

Sjajno kolo gostiju pojačale su rukometašice Splita 2010, pobjedom u Umagu. Nakon izjednačenih gotovo 50. minuta, 13:13 bilo je na poluvremenu, Splićanke konačno uspijevaju pobjeći na ulasku u posljednjih deset minuta. Tada su povele 22:25 i čini se prelomile susret. Tri minute prije kraja imale su plus pet kao svoju najveću prednost. Justina Stojanov bila je najpreciznija u pobjedničkom sastavu sa sedam pogodaka. Kod Umaga najbolja Ana Jajčević s deset pogodaka.

Murvica je stigla do druge pobjede ove sezone. Ceh je platila ekipa Sesveta Agroproteinke.

1. HRL ZA ŽENE: 15. KOLO
    DUGO SELO 55 – LOKOMOTIVA 20:23
    DALMATINKA – KOKA 22:25
    ZRINSKI – BJELOVAR 30:31
    1234 VIROVITICA – OSIJEK 30:29
    UMAG – SPLIT 2010 26:30
    MURVICA – SESVETE 29:26