Paket 24 Premijer liga: Varaždin ispustio Dubravu, veliki bodovi Zameta u Umagu

735

Kao što se i očekivalo, 15. kolo Paket 24 Premijer lige bilo je prepuno uzbuđenja. Ali nije donijelo značajnije promjene u poretku. Korak bliže Ligi za prvaka je Zamet nakon slavlja u Umagu, Dubrovnik pak teško može izbjeći posljednje mjesto prije Lige za ostanak.

Najneizvjesniji susret odigrali su Dubrava i Varaždin 1930. Gosti su vodili 56 minuta i ostali bez bodova koji bi im bili zlata vrijedni. Nakon 12 minuta igre Varaždinci su imali pomalo nestvarnih 1:6. Na poluvremenu je bilo također velikih 9:13. Tu su prednost uz manje poteškoće, držali sve do sredine drugoga dijela. Onda Dubrava polako počinje prijetiti, Varaždin je devet minuta bez pogotka, i sedam minuta do kraja domaćin stiže do izjednačenja 17:17. Drugim riječima Varaždinci su u 23 minute nastavka postigli samo tri pogotka. Do kraja su uspjeli postići još samo jedan, ali je Dubrava dala četiri i na kraju slavila 21:18. Po četiri pogotka kod domaćina dali su Karpo Sirotić, Ante Ivanković i Ante Babić. U varaždinskim redovima najefikasniji Jurica Vidaček s pet pogodaka.

Zamet je u Umagu stigao do prve gostujuće pobjede, i napravio važan korak ka mogućem nastupu u Ligi za prvaka. Riječani su od početka kontrolirali stvari na terenu Stela Marisa. Tako su u prvih 30 minuta stvorili čak šest pogodaka razlike (9:15). U nastavku nisu, dakako imali problema da to održavaju. Dapače, u 45-oj imali su i plus deset, i bez velikog stresa priveli susret kraju. Marin Sorić s 15 obrana bio je jedan od Riječkih junaka. Po šest pogodaka za ekipu Valtera Matoševića dali su Toni Zarev i Tin Tomljanović. Kod domaćina četiri pogotka zabio je Ivan Majić.

Gorica nije imala većih problema s Dubrovnikom. Petnaestak minuta trebalo im je da naprave malo veću razliku, i opuste se do kraja. Već u prvom dijelu postigli su 20, a primili 15 (malo previše) pogodaka. U nastavku su samo malo smanjili gas, ali pojačali obranu pa je taj dio završio s 19:11. Domaći vratari imali su sjajan učinak (Tomislav Sladoljev 10, Stipe Purić 9 obrana). Briljantan je bio i Davor Ćavar s 13 pogodaka iz 14 udaraca. Kod gostiju 12 obrana vratara, a među strijelcima najbolji Tarik Kasumović s pet pogodaka.

Poreč je dugo lomio otpor Bjelovara. Gosti su vodili u prvih 20-tak minuta. Onda se domaćin budi i na predah odnosi skromnu prednost od jednog pogotka 14:13. I u nastavku se vodila grčevita borba za svaki pogodak. Posljednji put Bjelovar je imao izjednačenje u 48-oj minuti kod rezultata 22:22. Onda domaćin na brzaka uspijeva postići tri, a primiti samo jedan pogodak i pravi odlučujuću razliku, koju do kraja čak uspijeva i podići na plus pet. Matija Rađaković bio je najraspoloženiji u redovima Poreča s devet pogodaka, uz stopostotnu realizaciju. Kod gostiju isto toliko Dominik Smojver, ali i jedan promašaj.

Obrana je bila ključ uspjeha Sesveta protiv Spačve koja je doživjela treći poraz u nizu. Dvadesetak uvodnih minuta bio je to manje-više izjednačen susret. Ali u posljednjih deset minuta domaćin je serijom 3-0, a posebno dobro je reagirao kada su Vinkovčani bili bez s igračem manje, pobjegao na četiri razlike. Vratili su se Vinkovčani na isti način početkom drugoga dijela, stigli na 12:11, i ponovo stali. Kada su Sesvećani u 45-oj otišli na plus pet čini se da je sve bilo riješeno. Ivan Panjan je uz 13 obrana bio i trostruki strijelac. Od igrača Sesveta najviše je postigao Mislav Nenadić, pet pogodaka. Kod gostiju po četiri pogotka Marko Nađ i Marko Vignjević.

PAKET 24 PREMIJER LIGA: 15. KOLO
DUBRAVA -VARAŽDIN 1930 21:18
MRK UMAG – MRK ZAMET 22:30
GORICA – DUBROVNIK 39:26
POREČ – MRK BJELOVAR 32:27
SESVETE – SPAČVA VINKOVCI 28:20