EHF Liga prvaka: PPD Zagreb lovi osminu finala protiv PSG-a

123

U utakmici 13. kola, skupine A Lige prvaka, rukometaši hrvatskog prvaka PPD Zagreba su slavili protiv danskog Aalborga s rezultatom 31:30 (16:15). Pobjednički zgoditak postignut je sa zvukom sirene, iz sedmerca kapetana Zlatka Horvata. S ovom pobjedom, Zagreb je ostao u igri za osminu finala Lige prvaka, a za to će mu trebati pobjeda protiv PSG-a u Parizu.

Pred domaćim navijačima, Zagrebaši su pokazali solidnu predstavu. Bilo je to 60 minuta u kojima su Lavovi uglavnom vodili, a Aalborg je stizao. Treba spomenuti da se nakon duge pauze zbog ozljede, vratio Josip Božić – Pavletić i odmah započeo s pogotkom. Nakon odličnog prvog dijela, Zagrebaši su na predah otišli s pogotkom prednosti, 16:15.

U drugom poluvremenu, popustila je koncentracija Zagrebove obrane, što je Aalborg mudro iskoristio. Ipak, u 51. minuti, hrvatski reprezentativac u dresu Zagreba, Marin Šipić zabio je za 27:25 i novu prednost domaće momčadi. Prava drama uslijedila je u posljednjih minutu i pol kada je Barthold zabio za 29:29. Na isti način uzvraća Ante Gadža i Aalborgu ostaje 15 sekundi za izjednačiti rezultat što je i napravio Ellback dvije sekunde prije kraja. Zatim, Zagreb ide na centar, Mollgaard brani brzi centar te dobiva isključenje, a kapetan Zlatko Horvat preuzima odgovornost u svoje ruke. I zabija za slavlje Zagreba koji s pobjedom protiv PSG-a u sljedećem kolu, može izboriti ulazak u osminu finala Lige prvaka.

Među Lavovima, fantastičnu utakmicu odigrao je Ante Gadža i postigao devet pogodaka. Odmah do njega, kapetan Horvat sa sedam zgoditaka.