1. HRL za žene: Podravka suvereno, baš kao i svi ostali domaćini

232

U nekompletnom 18. kolu Prve hrvatske rukometne lige za žene, domaćini su bili nemilosrdni. Ni jedan gost nije osvojio ni bod. I na vrhu i na začelju tako je uglavnom sve po starom.

Podravka Vegeta je pod tjednom lako riješila pitanje bodova s Zrinskim. Bio je to zapravo malo jači trening za ekipu Zlatka Saračevića uoči europskog ispita. Čak 11 igračica tako je postiglo barem po jedan pogodak, ili drugim riječima sve osim Dragice Džono. Vratarke su dale svoj obol s 12 obrana. Kod gošći koje su došle s novom trenericom Darijom  Pavleković, prvi strijelac Ena Car s osam pogodaka.

Osijek je puno teže od očekivanog osvojio bodove protiv Dalmatinke. Naime, ekipa iz Ploča došla je sa samo deset igračica, od kojih su dvije bile vratarke, i još su u devetoj minuti ostale bez svoje najbolje igračice Anđele Zelić koja se ozlijedila. Ali to ih nije spriječilo da dobije prvi dio 9:10. Domaća ekipa je u tom razdoblju imala 13 izgubljenih lopti ili tehničkih pogrešaka. Ipak, Osječanke se bude u nastavku. U 39-oj vode 15:12, u 46-oj 19:15. Dalmatinka je ostala bez rotacije i svježih snaga na klupi, te na kraju morala potpisati predaju. Istinska junakinja Osijeka bila je Magdalena Brkić na vratima s 18 obrana. Petra Jeršek dala je sedam pogodaka kod Osijeka, a isto toliko Magdalena Žderić na drugoj strani.

Koka je bez većih teškoća pobijedila Murvicu. Deset razlike imale su domaće veću prvom dijelu. U nastavku je ta prednost još rasla, do konačnih plus 16. Domaće vratarke ukupno 15 obrana. Matilda Mrazović s osam pogodaka iz devet pokušaja prvi strijelac susreta. Kod skromnih gošći po tri pogotka Ivone Škorić, Ane Paurević i Antonije Butković. Pri tome su trebale 31 udarac.

Sinj nije propustio priliku za još jedno domaće slavlje i uspon na 6. mjesto ljestvice što je ravno senzaciji. Od početka do kraja držale su domaće stvari pod kontrolom. Umag je nekoliko puta prijetio, imao i tri izjednačenja , ali do vodstva nikako  nije mogao. Polovicu pogodaka Sinja dale su Marija Hrgović-Tomić (9) i Matea Mažuran (8). Tu je i 13 obrana Andreje Vugdelije. Umag je predvodila Nataša Miočinović sa sedam pogodaka. Andrea Pavić je upisala 12 obrana.

Split je pobjedom protiv 1234 Virovitice 37:27 zaokružio priču domaćina u ovom kolu. Vrlo rano gošće su se našle u velikom zaostatku. Već u 11-oj minuti bilo je 8:3. Plus osam 16:8, četiri minute prije predaha. Na poluvremenu velikih deset razlike 21:11, istu sliku vidjeli smo i u nastavku. Najveća prednost Splićanki bila je plus 12 u 45-oj. Domaćin je tako upisao četvrtu pobjedu u posljednjih pet susreta. Sedam pogodaka postigla je Lucija Ercegovac. Po šest Margarita Škarić i Martina Ćorković. U virovitičkim redovima najbolja Maja Kožnjak s devet pogodaka.

1. HRL ZA ŽENE : 18 . KOLO
    PODRAVKA VEGETA – ZRINSKI 36:22
    OSIJEK – DALMATINKA 26:21
    KOKA – MURVICA 32:16
    SINJ – UMAG 34:29
    SPLIT 2010 – 1234 VIROVITICA 37:27
    SESVETE AGROPROTEINKA -LOKOMOTIVA (odgođeno)