EHF Kup (ž): Plus četiri protiv Thuringera i nada Podravke za polufinale

84

Rukometašice Podravka Vegete pobijedile su u Koprivnici njemački Thuringer 27:23, u prvom susretu četvrtfinala EHF Kupa. Uzvrat je za tjedan dana.

Savršen početak susreta imale su domaće rukometašice. Nakon nepunih pet minuta igre već je bilo 4:0. Na isteku desete minute, njemačka ekipa zaostajala je šest pogodaka 8:2. Najveću razliku u prvom dijelu Podravka Vegeta je dostigla u 16-oj minuti kada je imala pomalo nestvarnih 10:3. Ali, od toga trenutka do kraja prvog poluvremena Thuringer je napravio seriju od 5:9, i na kraju na predah otišao sa sasvim pristojnim rezultatom 15:12. Podravka je bila bez tehničke pogreške i izgubljene lopte, što je prava rijetkost, ali je promašila dva sedmerca u prvih 30 minuta, i definitivno je zaslužila znatno veću razliku.

Iskusna njemačka ekipa brzo je uhvatila priključak u nastavku. Nakon samo pet minuta stigle su gošće na minus jedan 16:15. Trener Podravke Zlatko Saračević tada vuče zanimljiv potez, i u igru uvodi Angolku Aznaide Carlos koja je u Koprivnicu došla prije samo dva dana, i imala jedan zajednički trening s ekipom. I odmah u prvom dodiru s loptom ta je iskusna reprezentativka Angole pogodila vrata gošći. Ali Thuringer se nije predavao, stalno je prijetio. Portugalka Mariana Lopes imala je rješenja za svaku Podravkinu obranu. Pa čak i 5+1, ili 3-3. Na ulasku u posljednjih deset minuta Podravka ima plus tri i obranu sedmeraca Magdalene Ećimović. Savršen scenarij za pokretanje cijele ekipe i prepune dvorane. I doista Podravka uspijeva podići svoju prednost do plus pet 27:22,  tri minute prije kraja. Gošće u preostalom vremenu uspijevaju zabiti samo jedan pogodak, a Podravka niti jedan, premda je imala punu minutu na kraju da ode na plus pet i znatno mirnije dočeka uzvrat.

Lamprini Tsakalou je s devet pogodaka bila prvo ime domaćeg sastava. Dejana Milosavljević dala je četiri, ali iz devet pokušaja, a Tjaša Stanko 3 iz deset. Obje dakako mogu i moraju puno bolje u uzvratnom susretu, ukoliko Podravka Vegeta želi u jedno europsko polufinale nakon 12 godina. Kod Thuringera najefikasnija Mariana Lopes sa šest pogodaka, pet je dala Mikaela Massing.

Uzvrat je sljedeće nedjelje 09. ožujka u 14.00 sati.

EHF KUP: ¼ FINALE
PODRAVKA VEGETA – THURINGER 27:23