Završnica 1. HKRL za igračice rođene 2002. godine i mlađe

1945

Ožujak je tradicionalno mjesec u kojem počinju završna natjecanja mlađih dobnih skupina kojima Hrvatski rukometni savez posvećuje mnogo pozornosti. Prvo od njih je već ovog produženog vikenda kada će se na dva terena Sportske dvorane Žatika natjecati igračice rođene 2002. godine i mlađe. Čak 12 ekipa dolazi na završni tuirnir. Podijeljene su u dvije skupine po šest. Nakon međusobnog razigravanja svakog sa svakim, slijedi nokaut faza u kojoj će po tri najbolje ekipe iz svake skupine odlučivati o novom prvaku Hrvatske. Finalni dan na rasporedu je u nedjelju 08. ožujka, a počinje u 9 sati i 30 minuta.

Hrvatski rukometni savez pobrinuo se i ove godine da sve važne informacije imate, na jednom mjestu, praktički na dlanu. Tako ćete putem live tickera na našoj web stranici, moći pratiti kretanje rezultata na svim utakmicama u Poreču. Na kraju svakog dana, također ćete kroz kratki tekst dobiti sliku svega što se događalo u Žatici. Finalni dan, pak, osigurali smo live stream na našem YouTube kanalu, pa će svi oni kojima je Poreč daleko imati priliku vidjeti završne utakmice na svojim mobitelima, ipadima, kompujtorima,…

012 20:00 2 METKOVIĆ SAMOBOR

Iz pravila vrijedi podsjetiti na nekoliko važnih detalja. Utakmice se igraju 2 x 20 minuta (odmor 5 minuta). Treneri mogu koristiti tri time outa, u trajanju po 30 sekundi. Zbog velikog broja utakmica u posljednjih pet minuta može se koristiti samo jedan time out. U slučaju neodlučenog rezultata u utakmicama za poredak, nema produžetaka već se odmah izvode sedmerci dok se ne odluči pobjednik.

Podsjećamo, prošle godine naslov pobjednica pripao je Splitu 2010. Drugo mjesto osvojile su mlade rukometašice RK Sesvete Agroproteinka, a treće RK Lokomotiva. Najbolja igračica turnira bila je Splićanka Ana Buljan, koja ove sezone igra vrlo zapaženu ulogu u seniorskoj ekipi Splita 2010. Najbolji strijelac pak bila je Bruna Zrnić s 40 pogodaka.