SEHA – Gazprom liga: Prva pobjeda PPD Zagreba u Prešovu za miran uzvrat

167
Tatran Presov - PPD Zagreb , SEHA Gazprom League, quarter final match, Tatran Presov Handball hall, Presov, Slovakia, 07.03.2020 Mandatory Credit © Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Rukometaši PPD Zagreba pobijedili su u prvom susretu četvrtfinala SEHA – Gazprom lige Tatran Prešov 25:21 i mirno čekaju uzvratni susret sljedećeg tjedna.

Bez nekoliko jakih aduta ostao je Slavko Goluža sa svojim Tatran Prešovom uoči susreta  sa Zagrebom. Ali to im nije previše smetalo u prvom dijelu. Furiozno su otvorili susret. Već nakon osam i pol minuta igre imali su velikih plus pet 6:1. Dakako da je Veselin Vujović morao zatražiti minutu predaha i dogovora sa svojim rukometašima. I djelomično promijeniti postavu, jer je susret otvorio bez Zlatka Horvata i  Marina Šipića. Plinari su najprije smanjili broj tehničkih pogrešaka, pa onda pojačali obranu, središnji dio bilo je jasno, nije mogao držati neiskusni Zvonimir Srna, i natjerali suparnika da puca iz neizrađenih situacija, ili pod prijetnjom pasivnog napada. Malo po malo stizali su njihovu prednost. Tim prije što Tatran nije imao prave rotacije za vanjske igrače. Šest minuta prije kraja prvoga dijela zagrebaši su uhvatili priključak, došli do izjednačenja 9:9, da bi na predah otišli s 11:11.

Zagreb u nastavak ulazi s igrom sedam na šest. Naravno da u tim trenucima do izražaja dolaze sve slabosti suparničke ekipe, posebno manjak kvalitetnih igrača, poglavito obrambenih i umor. U kakvim je problemima bio Slavko Goluža možda najbolje oslikava činjenica da je morao s klupe dignuti 46-godišnjeg Alexandera Radčenka. Zagreb je silovitom serijom 5:0, sredinom drugoga dijela prelomio susret. U jednom trenutku imali su plus pet (16:21). Ipak Tatran se nije predao. Pokušao je još malo podići agresivnost u obrani, stigao u jednom trenutku na minus dva 20:22, ali uskoro je ostao bez Janusa Lapajnea koji je dobio izravni crveni karton i praktički potpisao predaju.

Zadnji pokušaj Tatrana bila je igra sedam na šest. Ali ni to nije prošlo. Zagreb je rutinski priveo susret kraju .

Sjajni David Mandić bio je daleko najbolji Zagrebov igrač u Prešovu. Postigao je šest pogodaka iz šest pokušaja, ali i odradio lavovski dio posla u obrani. Četiri pogotka dao je Matej Hrstić. Zagrebovi vratari skupili su ukupno 11 obrana. Kod domaćina najbolji strijelac mladi Pedro Pacheco s devet pogodaka.

Uzvratni susret igra se u srijedu 13. ožujka u Domu sportova.