SEHA – Gazprom liga: Veszprem prejaka za Meshkov

59
Semi Final Match 1 - Telekom Veszprem vs Meshkov Brest, Final Four - SEHA - Gazprom league, Zadar ,04.09.2020 , Mandatory Credit © Mandatory Credit © Anze Malovrh / kolektiff

Puno više neizvjesnosti bilo je u prvom polufinalnom susretu Final 4 SEHA – Gazprom lige između Telekom Veszprema i Meshkov Bresta nego što su mnogi očekivali. Ipak, mađarski klub je nastavio svoju dominaciju protiv Bjelorusa i niz pobjeda trenutačno zaustavio na broju 12. Drugim riječima Meshkov Brest još nikada nije pobijedio Telekom Veszprem u tom natjecanju.

Jako puno borbe bilo je u prvom dijelu. Veszprem je doduše poveo 3:1, ali je bjeloruski sastav na krilima raspoloženog kapetana Ivana Pešića na vratima, te sjajnog strijelca Alexandra Shkurinskog brzo odgovorio. Sredinom prvoga dijela su poveli i tu prednost nisu ispustili do predaha. Dvaput su imali plus dva, što je ujedno i bila najveća razlika u prvih 30 minuta obje momčadi. Zvuči nestvarno, ali prvi strijelac SEHA – Gazprom lige Mikita Vailiupau je postigao samo jedan pogodak u prvom dijelu, a Meshkov je na odmoru imao 13:12. Kod Veszprema jedini na visokoj razini krila Gašper Marguč pet (5) i Dejan Mansakov, tri (3) pogotka u tom razdoblju. Kada tome dodamo da je još dva postigao Andreas Nilsson s crte jasno je da je vanjska linija Mađara ostala dosta toga dužna.

Sve se međutim promijenilo u nastavku. Petar Nenadić je preuzeo konce igre Telekom Veszprema i povukao ga najprije do izjednačenja, a zatim i ozbiljnije prednosti u 45-oj minuti (21:18). Kada mu se do kraja priključio i sjajni Rodrigo Coralles na vratima (ukupno 15 obarana), Meshkov je morao potpisati predaju. Na ulasku u posljednjih sedam minuta Veszprem je imao plus šest (26:20). Završilo je s četiri pogotka razlike jer je dvostruki pobjednik SEHA – Gazprom lige malo spustio gas u završnici. Po šest pogodaka kod Veszprema dali su Gašper Marguč i Petar Nenadić. Na drugoj strani najprecizniji Alexander Shkurinsky također sa šest pogodaka.

Telekom Veszpremu ovo je četvrti nastup na Final 4 i četvrto finale. Dvaput su bili pobjednici (2015.,2016.), a jedanput su poraženi u finalu. Vidjeti ćemo što donosi nedjelja.