EHF Liga prvaka: Ni treća nije bila sreća za PPD Zagreb

305
SEHA League handball match Metaloplastika Sabac - PPD Zagreb, Hala Zorka, Sabac, Serbia, 03.09.2019, Mandatory Credit © Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Rukometaši PPD Zagreba izgubili su i treći susret zaredom u novoj sezoni EHF Lige prvaka. Premda su odigrali najbolju utakmicu, Zagrebaši su u trećem kolu skupine B, u Areni, poraženi od danskog Aalborga 26:27, i tako su nastavili svoj hod po trnju.

Danci su doduše bolje ušli u susret. S lakoćom su probijali obranu Zagrebaša. I vodili su do 12. minute, s pogotkom ili dva razlike. Ali onog trenutka kad je Matej Ašanin povezao dvije obrane za redom, pa malo kasnije skinuo i sedmerac, sve se okrenulo. PPD je prvi put stigao do prednosti 7:6, u 14. minuti. Obrana je napokon bila čvrsta, stalno u kontaktu, kompaktna pa je vratar došao do izražaja. U prvom dijelu donedavni kapetan PPD Zagreba upisao je devet obrana, a toliko gotovo zajedno nisu imali u prva dva susreta Lige prvaka. Tri minute prije predaha, Zagreb je prvi put imao plus dva. Tridesetak sekundi prije odlaska u svlačionicu digao je to na tri 15:12. I konačno sretan i zadovoljan, uz nesebičnu podršku stotinjak Bijelih lavova koji su bili u Areni otišao potražiti osvježenje za nastavak.

Još desetak minuta u drugom dijelu Zagreb je bio na razini igre iz prvih 30 minuta. U dva navrata imali su četiri pogotka prednosti. Ali sredinom nastavka počinje popuštati obrana. Napad je bio sa sve manje ideja. Igralo se uglavnom preko vanjskih igrača i kružnog napadača. Bila je to zapravo voda na mlin Danaca koji su upravo tu, u sredini svoje obrane najjači. Aalborg je do novog izjednačenja stigao u 49. minuti, pa zatim u 55. i 56., da bi konačno u 58. poveo 26:27. PPD je imao minutu i 12 sekundi da organizira napad i osvoji barem bod. Igor Vori je pozvao minutu predaha i dogovorio se da zaigraju sedam na šest. Ali izgubili su, pa brzo vratili loptu. I dobili novu prigodu. Nažalost i nju su prokockali, spetljali su se u preostalih 30-tak sekundi, i ostali bez boda. Danci su tako nastavili sjajni niz ove sezone. U tri nastupa ostvarili su tri pobjede, a Zagreb je pak produžio svoj crni niz. Izgubili su i treći susret za redom.

Sa sedam pogodaka Miloš Božović bio je najefikasniji kod PPD Zagreba. Šest je dao Mario Vuglač, pet David Mandić. Vratari su u nastavku imali samo jednu obranu. Kod Aalborga prvo ime Buster  Juul – Lassen s osam pogodaka, od kojih je sedam bilo sa sedam metara. Magnus Jensen Saugstrup je dao sedam pogodaka.

EHF LIGA PRVAKA: SKUPINA B, 3. KOLO
PPD ZAGREB – AALBORG 26:27