DELO EHF Liga prvakinja: Mala škola rukometa Odensea

428

Rukometašice Podravka Vegete doživjele su i treći poraz za redom u DELO EHF Ligi prvakinja. U 5. kolu u Koprivnici, bolje od njih bile su rukometašice Odensea s rezultatom 17:33. Podravka je tako trenutačno na sedmom mjestu s dva boda i utakmicom manje.

Danski sastav brzo je dao do znanja ekipi Zlatka Saračevića da će teško do bodova. Od početnih 0:2, do 1:4 trebalo im je nepunih 5 minuta. Podravka se silno trudila da dostigne tu prednost. Uz dva izjednačenja 7:7 i 10:10 još mnogo puta bila je minus jedan, ali do vodstva nije uspjela stići. U završnici prvog poluvremena Odense je još malo pojačao ritam i na predah odnio prednost od četiri pogotka (12:16).

I kada se u nastavku očekivao novi napad domaćih na taj zaostatak, došlo je do potpunog raspada sustava Podravke. Odense je najprije serijom 4:0, otišao na sedam pogodaka viška (14:21), a onda od 15:21 na nedostižnih 15:29. Drugim riječima, postigle su rukometašice Ulrika Hansena osam pogodaka za redom i potpuno prelomile susret. Bila je to prava mala škola rukometa. Briljirala je u tim trenucima na vratima Tes Wester pa su vratarke danske ekipe na kraju imale čak 17 obrana (Wester 11, Reinhardt 6). Podravka nikako nije uspijevala naći rješenje za izuzetno brzu, agresivnu i jaku obranu Odensea. U drugom poluvremenu postigla je samo pet pogodaka. Stoga i ne čudi da je na kraju imala samo 32 posto realizacije. Dankinje s druge strane čak 61 posto.

Po pet pogodaka kod Podravke postigle su Dejana Milosavljević i Azenaide Carlos. Odense su pak predvodile Cornelia Groot i Helena Elver Hageso.

Podravka tako nakon pet kola ima dva boda, i trenutačno se nalazi na sedmom mjestu. Ali ima i utakmicu manje, onu neodigranu s Ramnicu Valceom. Na vrhu su se odvojile ekipe CSKA Moska (sljedeći suparnik Podravke) s devet bodova, po osam imaju Odense i Gyor, a šest Brest Bretagne .

DELO EHF LIGA PRVAKINJA: 5. KOLO
PODRAVKA VEGETA – ODENSE 17:33
BVB DORTMUND – BUDUĆNOST 26:28
BREST BRETAGNE – CSKA 28:30