DELO EHF Liga prvakinja: Podravka poražena od Bresta

291
Copyright: WEB stranica RK Podravka Vegeta

Nakon dvije uzastopne odgode utakmica zbog Covid-19, u elitnom rukometnom natjecanju, rukometašice Podravka Vegete danas su napokon odigrale europski susret, u skupini B, DELO EHF Lige prvakinja. Protiv favorizirane francuske ekipe Brest Bretagne, sastav Zlatka Saračevića pružio je jako dobar otpor, ali bilo je to nedovoljno za pobjedu na domaćem terenu. Nakon isteka 60 minuta, pobjeda gošći 29:33 (14:16).

Fantastičnu utakmicu u domaćim redovima odigrala je hrvatska reprezentativka Dejana Milosavljević, i s time dala naslutiti da je u izvrsnoj formi, što nas posebno veseli uoči nadolazećeg Europskog prvenstva. Do sredine prvog poluvremena, igralo se pogodak za pogotkom, a prvu veću prednost od tri zgoditka, gošće su zabilježile u 14. minuti. Tada domaći trener zove minutu predaha, a na vratima Podravke, Yuliju Dumansku je zamijenila Magdalena Ećimović što se kasnije pokazalo kao odličan potez. Tako se gošće u prvom dijelu nisu uspjele rezultatski znatnije odvojiti. Na poluvremenu, semafor je svijetlio 14:16.

U nastavku utakmice, Brest je nastavio tamo gdje je stao, baš kao i nezaustavljiva Dejana Milosavljević. Ipak, ni ona, a ni Dumanska koja se vratila i u nastavku upisala nekoliko sjajnih obrana, nisu bile dovoljne za slavlje domaćih igračica. Na kraju, 29:33 u korist francuske ekipe. Prvo ime među Podravkašicama nedvojbeno je sjajna Dejana Milosavljević s postignutih 12 zgoditaka. Kod Francuskinja, najpreciznija je bila Kalidiatou Niakaté sa sedam pogodaka.

Vremena za odmor i razmišljanje nema puno, jer se uzvratna utakmica igra već u ponedjeljak, 16. studenog 2020. godine, u 18 sati, ponovno u Koprivnici.

DELO EHF Liga prvakinja: Skupina B
Podravka Vegeta – Brest Bretagne 29:33