EHF Europski kup: Lagana i uvjerljiva pobjeda Lokomotive Zagreb

275

Rukometašice Lokomotive Zagreb ostvarile su visoku pobjedu od 30:14, protiv talijanske ekipe Ali – Best Espresso Mestrino u prvom susretu 3. kola EHF Europskog kupa. Bio je to prvi europski nastup Lokomotive ove sezone. Dogovorom klubova, oba susreta igraju se u Zagrebu, pa je tako Mestrino službeno bio domaćin u ovom ogledu.

Samo u prvih pet, šest minuta Mestrino je držao ritam. Pa čak i poveo 0:2. Ali onog trenutka kad je Lokomotiva posložila svoju obranu, proradio je i napad, pa je zagrebački sastav od minus dva (1:3), serijom od osam pogodaka zaredom, brzo i lagano stigao na 9:3. Do kraja prvog dijela, Talijanke su još neko vrijeme parirale, ali u završnici prvog dijela, Lokomotiva je opet imala jedan lijepi niz i na predah otišla s 13:7.

Još bolje reagirala je Lokomotiva u prvih 15 minuta nastavka. Lako su i brzo pogađale suparnička vrata praktički sve igračice koje su tog trenutka bile na parketu. Na drugoj strani uz izvrsnu obranu, odlična je bila i Lucija Bešen na vratima (ukupno 12 obrana), pa je Mestrino do sredine poluvremena postigao samo tri pogotka. Onog trenutka kad je Lokomotiva pobjegla na plus 15, Nenad Šoštarić je promijenio gotovo cijelu postavu i dao priliku svim igračicama da se rastrče i upišu u strijelce. Konačnih 30:14, najbolje pokazuje razliku u kvaliteti tih sastava, tako da je Lokomotiva već nakon prvog susreta osigurala prolazak dalje.

S osam pogodaka Andrea Šimara bila je prvi strijelac Lokomotive.  U redovima Mestrina, najbolja Giovanna Lucarini sa šest pogodaka, ali je za to potrošila čak 18 lopti. Dobra je bila i vratarka Franchesca Luchin koja je upisala 11 obrana.

Uzvratni susret igra se u nedjelju 22. studenog u 14 sati.

EHF Europski kup: 3. KOLO
ALI-BEST ESPRESSO MESTRINO – LOKOMOTIVA ZAGREB 14:30