EHF Europska liga: Treći poraz Nexe-a u nizu

128
SEHA League handball match Nexe - Tatran Presov, Kralj Tomislav sports hall, Nasice, Croatia, 08.09.2019, Mandatory Credit © Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Rukometaši Nexea doživjeli su i treći poraz zaredom u C skupini EHF Europske lige. Nakon Motpelliera i CSKA, bodove su protiv Našičana osvojili i rukometaši Magdeburga. Nekadašnji europski prvak slavio je s +8, 24:32.

Samo u prvih pet minuta Nexe je dobro funkcioniralo. Ali onog trenutka kad je Magdeburg poveo, domaći rukometaši našli su se u velikim problemima. Nikako nisu uspijevali naći način da nadmudre vrlo pokretljivu i čvrstu obranu gostiju sa sjajnim Yannickom Greenom na vratima. Sredinom prvog poluvremena, Nexe je tako bilo punih deset minuta bez postignutog pogotka. A Danac je već u prvih 30 minuta upisao osam čistih obrana. Magdeburg je imao fantastičnu realizaciju od čak 71 posto, odnosno samo šest napada u prvom dijelu nije našlo svoj cilj. S druge strane, Nexe je bio na 40 posto. Najveća prednost njemačkog sastava bila je +7 koju su ostvarili dvije minute prije predaha, i uspjeli su to zadržati do odlaska u svlačionicu (8:15). Zanimljivo, u cijelom prvom poluvremenu nije bilo ni jednog isključenja na obje strane.

S još dva brza pogotka na početku drugog dijela, Magdeburg je jasno dao do znanja domaćinu da nema opuštanja. Nexe je sredinom tog dijela uspjelo nekoliko puta doći -6, ali jednostavno nije imalo ni snage ni kreativnosti da bi ozbiljnije zaprijetilo uglednom gostu. Magdeburg je u zadnjih deset minuta ušao s plus deset, pa je gostujući trener mogao povući neke od svojih udarnih snaga poput našega Željka Muse, Yannicka Greena i Michaela Nielsena Damgaarda i dati im predah. Završilo je s +8 za momčad iz Bundeslige, koja je tako nakon petog kola na vrhu ljestvice skupine C sa šest bodova  zajedno s Montpellierom koji ima utakmicu manje. Nexe je pak na petom mjestu s dva boda.

Janko Kević sa sedam pogodaka bio je najbolji u domaćim redovima. Vratari Nexea ostvarili su deset obrana (Car 2, Radovanović 8). Kod gostiju najefikasniji Željko Musa s pet pogodaka. Spomenimo da se čak 11 od 12 igrača Magdeburga koliko ih je bilo u Našicama na kraju našlo  među strijelcima.

Sljedeći utorak 08.prosinca, Nexe gostuje u Magdeburgu.

EHF EUROPSKA LIGA: SKUPINA C, 5. KOLO
NEXE – MAGDEBURG 24:32
CSKA -BEŠIKTAŠ 32:24
MAONTPELLIER – ALINGSAS 32:21