1. HRL – Žene: Dalmatinki dalmatinski derbi

268
Lopta

U zaostalom susretu 3. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, Dalmatinka je pobijedila Sinj u gostima 22:24. Tom pobjedom ekipa iz Ploče skočila je na šesto mjesto ljestvice. Susret je inače, nekliko puta bio zakazivan, pa otkazan. Treba reći da Sinj nije bio kompletan što zbog korone, što zbog ozljeda.

Dalmatinka je vrlo sigurno otvorila susret. Praktički još se rukometašice oba sastava nisu ni zagrijale, a već je bilo 0:3. Sinjanke se ipak uskoro bude, i do prvog izjdnačenja sižu u 13. minuti. Ali bilo je to samo za kratko. Slijedi novi lijepi niz Dalmatinke i na ulasku u posljednjih deset minuta prvoga dijela već je plus četiri (6:10). Ipak, prije predaha domaći sastav je to uspio prepoloviti, pa se na odmor ide s 10:12.

U nastavku vrlo slična priča. Dalmatinka vodi, ali Sinj ima stalno puše za vratom. Ipak osim dva izjednačenja 13:13, 19:19, nikako ne uspijevaju preuzeti kontrolu nad igrom i rezultatom. Dapače, sastav iz Ploče tri minute prije kraja svara tri pogotka razlike (19:22) i bez obzira na domaće smanjenje na 22:23, četrdesetak sekundi prije kraja, rutinski preko krila Renate Vladimir postavlja konačnih 22:24. Ona je ujedno bila i najbolji strijelac gošći sa sedam pogodaka. Na drugoj strani po šest Mateja Mažurin i Žana Majić.

1.HRL -ŽENE: 3. KOLO
SINJ – DALMATINKA 22:24

Prethodni članakTrener svih trenera gost je nove epizode Kod Ćamile u fotelji! I EHF EURO 2020
Sljedeći članakVELUX EHF Final 4: Matiji Gubici & Borisu Miloševiću finale u Kölnu