Paket24 Premijer liga: Prva pobjeda Spačve ove sezone

437
Lopta

U prvom susretu 12. kola Paket 24 Premijer lige, Spačva Vinkovci je pobijedila Umag 25:26, i tako stigla do svoje prve pobjede ove sezone. Umag je pak, nakon Gorice doživio drugi poraz na svom terenu.

Vinkovčani su se nametnuli od starta. Već nakon pet i pol minuta igre imali su tri pogotka prednosti (1:4 ). Umag se silno trudio, ali nikako nije uspijevao uspostaviti pravi ritam igre i postizanja pogodaka. Silno im je nedostajao Zvonimir Rudolf Šafranko sa svojim pogocima s vanjskih pozicija. Sredinom prvog dijela gosti su na četiri razlike (4:8), što je bilo ozbiljno upozorenje da Spačva misli ozbiljno. Nakon plus pet i upaljenog alarma za domaćine, na ulasku u posljednjih desetak minuta, kreće njihov ozbiljniji niz. Sastav Borisa Lisice radi dvije serije 3:0, i 3:1, te na kraju do predaha dolazi do podnošljivih 12:14.

U nastavku domaćin konačno uspijeva izjednačiti na 14:14. Ali ne i povesti. Čvrsta, borbena vinkovačka momčad ponovno je u naletu i nakon devet minuta drugoga dijela opet ima lijepu prednost od četiri pogotka (15:19). Domaćin naravno ne odustaje. Slijedi novo njihovo dobro razdoblje i novo izjednačenje u 49. minuti (20:20). Ključni trenutak susreta bio je čini se nerealizirani sedmerac Gabrijela Buvinića pri rezultatu 22:24. Vratnica je zaustavila njegov udarac. Spačva nakon toga postiže još dva pogotka i bez prevelikog stresa, premda to rezultat možda neće sugerirati, stiže do svoje prve pobjede ove sezone, te uz pjesmu “Inati se Slavonijo“ nosi bodove iz Umaga.

S osam pogodaka Gabrijel Buvinić bio je najefikasniji u domaćim redovima. Goste je pak predvode David Čičak i Matej Radović s po šest.

PAKET24 PREMIJER LIGA: 12. KOLO
UMAG – SPAČVA VINKOVCI 25:25

Prethodni članakEHF EURO 2020: Norveška kao nemoguća misija ili?
Sljedeći članakEHF EURO 2020: Prvi poraz Hrvatske, Norveška u polufinalu