Paket24 Premijer liga: Poreč čuva vrh, Bjelovaru druga pobjeda za redom

746

U dva susreta 12. kola Paket24 Premijer lige, Bjelovar i Gorica su kao domaćini s lakoćom ostvarili pobjede. Poreč je pak, slavio u Vinkovcima u zaostalom susretu 11. kola i potvrdio da ima momčad koja može u borbu za prvo mjesto odnosno najbolju startnu poziciju uoči Lige za prvaka.

Bjelovar je s novim trenerom Josipom Pećinom čini se, našao dobitnu formulu. Doduše, to je bilo lako ostvariti uz briljantan dan Dubravka Grgića koji je imao čak 17 obrana. Napadački najveći teret podnijeli su oni najiskusniji Tibor Jurjević i David Špiler. Premda je Zamet stigao oslabljen dugo je prijetio. Tri minute prije kraja bili su Riječani na minus tri, ali nisu uspjeli dovesti susret u potpuno tijesnu završnicu. Uz već spomenuti dvojac u domaćim redovima treba istaknuti i Petra Lulića koji je postigao šest pogodaka. Kod Zameta najbolji Leon Ljevar s pet preciznih udaraca.

Gorica je osmom pobjedom zadržala priključak s Porečom na vrhu ljestvice. Dubrovnik je odigrao vrlo korektan susret. Premda su stalno bili u zaostatku, do sredine drugog poluvremena nisu dopustili domaćinu da se skroz opusti. Tada Gorica odlazi na plus sedam  (21:14) i rutinski privodi susret kraju. Uz izvrsnog Tomislava Sladoljeva koji je imao 13 obrana, u domaćim redovima istaknuo se i Lucian Bura s osam pogodaka. Dubrovnik je najboljeg strijelca imao u Luki Bevandi koji je postigao devet pogodaka. Dobar je na vratima bio i Marinko Ševo s 11 obrana.

Poreč je u Vinkovcima stigao do devet pobjede, treće u nizu i zajedno s Goricom s vrha gleda na ostatak Paket24 Premijer lige. Dvadesetak minuta bio je to potpuno ravnopravan susret. Poreč tek u završnici prvoga dijela uspijeva stvoriti tri pogotka viška i nešto mirnije otići na predah. Spačva je borbena i u nastavku. Premda je sredinom drugog poluvremena bila na minus pet, s dvije mini serije uspijeva se vratiti i u 56. minuti stići na samo pogodak zaostatka 22:23. To kao da je do kraja uozbiljilo goste koji odgovaraju nizom od četiri pogotka za redom i stižu do novih bodova. S pet pogodaka Karlo Vašarević bio je najefikasniji u redovima Spačve. Poreč je pak u Antoniu Pribaniću imao najraspoloženijeg igrača. Iskusni kružni napadač postigao je devet pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA: 11.KOLO
SPAČVA VINKOVCI  – POREČ 22:27

PAKET24 PREMIJER LIGA: 12. KOLO
BJELOVAR – ZAMET 25:22
GORICA – RKHM DUBROVNIK 30:23

Prethodni članak1. HRL – Žene: Lokomotivi derbi, važni bodovi Koke i Zrinskog
Sljedeći članakDELO EHF Liga prvakinja: Borbena i hrabra Podravka u Moskvi, ali s novim porazom