SEHA – Gazprom liga: Prva pobjeda PPD Zagreba ove sezone

204
Mandatory Credit © Anze Malovrh / kolektiff

Rukometaši PPD Zagreba ostvarili su pobjedu na početku natjecanja Skupine A, desete jubilarne sezone SEHA – Gazprom lige. Zagrebaši su u Sutinskim vrelima pobijedili Tatran Prešov 25:20. To je prva pobjeda plinara uopće u službenim susretima ove sezone.

Ni jedna momčad nije bila kompletna. Dosta ozlijeđenih i bolesnih u svojim redovima imaju treneri Vlado Šola i Slavko Goluža. Nakon početne prednosti slovačkog sastava, PPD Zagreb preuzima vodstvo u sedmoj minuti i više ga ne ispušta do kraja. Još petnaestak minuta, Tatran je rezultatski pratio Zagreb. A onda su uz sjajnog Mateja Ašanina na vratima i cijelom nizu njegovih obrana, Plinari izgradili pet pogodaka prednosti i mirno otišli na predah sa 17:12.

U nastavku, tempo je pao na obje strane. Prednost Zagreba nije ni jednog trenutka bila ozbiljnije ugrožena. Oba su trenera isprobala praktički sve igrače koje su imali na raspolaganju. Otuda i nešto slabija realizacija i znatno manji broj pogodaka u nastavku. Prvo ime susreta bez dvojbi je Matej Ašanin koji je upisao čak 20 obrana. Što se strijelaca tiče, kod PPD Zagreba najefikasniji David Mandić sa šest pogodaka. Inače se jedanaest igrača domaćina upisalo u strijelce. Prvo ime Tatran Prešova Tunižanin Jihed Jaballah sa četiri pogotka.

SEHA – Gazprom liga: Skupina A, 1. kolo
PPD ZAGREB – TATRAN PREŠOV 25:20